Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha 18 hónapos...

Mit csináljak, ha 18 hónapos gyermekem se a bolti tejet, se a házi tejet nem akarja meginni csak a tápszert (hígítottan: 180 ml-hez 3 kanál)?

Figyelt kérdés
Rendesen vacsorázik, de utána ő még kéri. Reggel azzal indul, hogy megissza pohárból és utána reggelizik.
2012. szept. 14. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
semmit, nem nagy baj, ha nem iszik tejet.
2012. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt. csak tápszert volt hajlandó meginni. Aztán kb 20 hós volt mikor egyik este azt láttam nincs tápszere. kipróbáltam hogy rendes tejet adtam neki egy kanál cukorral és kicsit vizzal higitottam. és megitta. másnap kevesebb cukrot és vizet tettem hozzá, és 5-ik napon már normál alacsony zsírtartalmú tejet ivott este.


két jó tanács. házi tejjel vigyázzal, föleg elöször. 6 éves kor alatt csak is forralt házi tejet adjál neki, és vigyázz mert van olyan tej aminek 4% zsírtartalma is van, ennek nagyon nehéz még egy felnöttnek is megemésztenie.

A másik, hogy a tejnek magas a cukor tartalma (mindge yhogy tápszer, házitej, vagy bolti), vagy is esti tejezés után legyen fogmosás.

2012. szept. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki!

Vegyél neki tápszer helyett babatejet(olyasmi mint a tápszer).

2012. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne csinálj semmit, add neki nyugodtan a tápszert! Bőven belefér még szerintem, akár 3 éves koráig is, hogy tápszert igyon. Én is pont így jártam amúgy, mint Te és később kakaóval és macikávéval fogadta el végül a tehéntejet a gyermekem (2,5 évesen).
2012. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Add neki a tápszert, de ne higítottan.
2012. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"házi tej" , termelőtől van, higiénikus de még ezt is forralom!

Akkor örülök, hogy nincs baj ebből!

2012. szept. 14. 09:24
 7/9 A kérdező kommentje:
6 hónapos kora óta minden este van fogmosás. Most már egyedül akarja mosni és igen ügyesen. Van mikor napközben is mosni szeretné.
2012. szept. 14. 09:25
 8/9 anonim ***** válasza:
semmi baj még böven belefér a tápszer ivás. kislányom most 2 éves mult és most nyár végétöl kap másfeles tejet ,vagy kakaot.idáig babatejet ivot.
2012. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hónapos. Utálja a tejet! :))

Többször próbáltam már, babatej helyett simát csempészni az üvegébe, de ahogy megérezte már köpte is ki! :)

Én nem csinálok ügyet belőle, majd ha akarja megissza, ha nem akarja nem fog tejei inni. Amúgy minden más tejterméket szívesen iszik, ivós joghurtból képes 3-4 dl-t magába dönteni egy nap. :)

2012. szept. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!