Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázási "hisztikhez"...

Pelenkázási "hisztikhez" adnátok 1-2 tippet?

Figyelt kérdés

fiam 10 hónapos, nagyon eleven és kb. 2 hónapja utálja, ha pelenkázom. ide-oda forog és nagyon erősen rugdos. ha játékot adok a kezébe, már az sem segít, mert alig van valami, amivel le tudnűm foglalni arra a 2 percre. főleg ugye akkor probléma ez, amikor nem szeretném, ha szétkenné a pelus tartalmát a padlón.

mi lehet ennek a hisztinek az oka? nem hinném, hogy okoztam neki valami traumát! :)



2012. szept. 14. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nyugi lesz ennél még rosszabb is :D:D 2 évesen mikor lelécel pelenkázás közbe
2012. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a bíztatást:D
2012. szept. 14. 12:20
 3/14 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor tértem át bugyipelusra napközbenre. Mert azt csak felhúzni kell és kész. Estére meg eltűrte a pelusozást. Aztán vettünk együtt egy bilit és elkezdtem hozzászoktatni. Most 2 éves és szobatiszta - estére és nappalra is
2012. szept. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 15 hónaoos fiú, nálunk kb 3 hónapja kezdődött a harc, pelenkázásnál és öltözésnél is. Erre nincs megoldás, átvészeled, türelemmel, kötelek és leszíjjazás nélkül :-) Nekem az biztos, hogy ha kakis a gyerek csakis a wc-n tudom tisztába rakni, egyébként még a csillár is sz.ros lesz. Gyorsan lekapom róla gatyát zoknit(ha van)lehajtom a klotyó tetjét, ráállítom a gyereket, lehámozom róla a kakispelust, közben már odaészítem persze a nedvestörlőt nagyjából leszedem róla a cuccot, azonnal dobok mindent egy odakészített kukába, amint ezzel megvagyok már emelem is át a csaphoz, ráültetem a csapra a lába kilóg, és lemosom a fenekét, megtörlöm, és még így a kezemben ügyesen be is kenem a fenekét krémmel, ezután kiviszem a nappaliba ráteszem a kanapéra, már nyomom is a kezébe a kislófaszt,repülőt,autót akármit, és villámgyorsan rakom rá a tiszta pelust. Természetesen a gyta felhúzásnál már vonyít, de hát ez van.

Öltözködésre még nincs tervem, azt egyelőre sírva bőgve csináljuk végig.

Sok sikert, türelmet :-)

2012. szept. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ekkor adok neki olyan dolgot amit csak pelenkázáskor kap (rossz tv távirányítója, törlőkendő, pelus a kezébe), egyelőre leköti, de mindig újat kell találni. Aztán van amikor akkora hisztit csap, h a szomszéd másnap mondja h éjjeles volt és megébredt a bőgésre...
2012. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, de mostanság megint előjött az nála, hogy "Nem kell pelenka"!

Ez teljesen jó lenne, ha rávenné magát, hogy szobatiszta legyen .. de, mint tudjuk ez baromira nem így működik :DD


Szóval, nekünk a napokban az jött be, hogy a kiságyánál lévő zenélő-forgó macikat bekapcsolom és ő addig nézi, mosolyog és beszél hozzájuk.


De, hogy ez meddig fog még így menni, azt nem tudom!

Mindenesetre mókás, mert nem csak a lábaival és a megmerevítésével kell "harcolnom", hanem a kezével is, mert mindig a puncija körül "matat".

2012. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
jaigen, mindig lefelé nyúlkál és ez is probléma, ha nagycucc van a pelusban:)
2012. szept. 14. 13:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon jól bevált, hogy közben keresek reklámot a tv-ben (az mindig lekötötte ebben az időszakban). Ő meredten bámulta a Tv-t, én meg pelenkáztam közben :)

Most 1,5 éves, és már türelmesen elmolyol bármivel addig.

2012. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vagy megvárom amíg reklám lesz a tv-ben és akkor pelenkázom, vagy olyan dolgot adok a kezébe ami nem játék és még soha nem látta (karkötő, hajgumi, csavarkulcs... :D)
2012. szept. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ha szerencsénk van, apa segít lefoglalni. Egyébként kap ilyeneket, hogy távkapcsoló, telefon, cumisüveg, bármi, amit egyébként nem.

Nagydolgot én a fürdőkádban hámozom le róla. Pelus le a kakival, és zuhany. Így esélye nincs szétkenni máshol a cuccot. Aztán néhány kör a lakásban, és rá tudom adni a tiszta pelust. Jó esetben nem pisil közben maga alá :) 1éves.

2012. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!