Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kevés, vagy semmi segítséggel...

Kevés, vagy semmi segítséggel rendelkező Anyukák, Ti minden kötelességeteknek eleget tudtok tenni? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Az én Picim 1 éves, jelenleg végzős vagyok a fősulin, emellett dolgozom, plusz háztartás plusz ugye a bébim. :) Jelenleg a Párom egyik rokonánál lakunk (ennek is megvan a maga oka) de majdnem az egész családja körülvesz bennünket, nagyon közel lakik anyósom is illetve a többi rokona is. Az én családom vidéken él. Nagyon sokszor úgy érzem nem kapunk elég segítséget, sőt inkább azt mondanám, hogy magától csak a Párom nagymamája ajánlja fel, akivel együtt élünk de Ő már idős, nem bírja úgy ahogy egy fiatalabb így ha csak nem nagyon muszáj nem várom el tőle, hogy Ő babázzon, bármennyire is fitt. De sokszor szégyellem milyen nagy a kupi 1-1 alkalommal ha esetleg nincs időm kitakarítani. Ugyanis a kislányom fel-alá mászkál már, sokszor 100 szemmel kell figyelnem, hogy ne az elosztóba kotorásszon, plusz bár nem volt soha ölbe baba ha bármibe belekezdek igényli, hogy felvegyem mostanában semmivel nem tudom lekötni sajna a figyelmét. Egy kis ideig elvan mással is, vagy magában de ez nem több 15-20 percnél. De ugye főzni kell, vasalni, takarítani, fősuli munka stb stb. És sokszor szégyellem magam és arra gondolok, hogy vajon csak én vagyok így vele? Hogy nem tudok eleget tenni mindennek?
2012. szept. 14. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek! Sőőőőt, az a nem semmi, hogy csak 1-1 alkalommal van kupi. Én nem járok főiskolára és még segítségem is lenne (bár nem szoktam kérni), saját lakásban élünk. Igaz 2 gyerekem van, de így sem tudok maradéktalanul eleget tenni a kötelességeimnek.

Ne szégyelld magad, akinek nem tetszik, az nem fog menni felétek, aki meg normális, az megérti, hogy egyáltalán nem könnyű neked!

2012. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nos,nem csak Te vagy így ezzel.

1 éves ikreim vannak.Pszichológus vagyok,ha otthagyom a munkám,pácienseim,kb ott tartanék,hogy mindent előröl kell kezdeni,karrierépítés szempontjából.A lányok 3 hetes korában már dolgoztam.A házunktól 15 percre van egy kis helyiség,ahol fogadom a betegeimet.Úgy kellett,és úgy kell beosztanom az időmet,hogy a lányaim legkevésbé se érezzék az anyjuk hiányát,hogy ne kelljen egész nap másra bízni őket,és hogy minél többet lehessek velük.A napirendet is eszerint alakítottam.Általában már reggel 7-kor jönnek hozzám,+a lányok még kétszer alszanak,délelőtt 1 órát,ilyenkor is dolgozom,meg délután 1,5 órát.Nem egyszer volt már,hogy lefekvés után,8 körül mentem át az irodába.Tehát,kora reggel,altatási időkben,alkalomadtán lefekvés után,plusz néha max heti egy-kettő,akkor megyek el,amikor a csajok fent vannak.Emellett viszem őket ide-oda,foglalkozom velük,amennyit csak bírok,a férjem,akivel a kapcsolatunkat próbálom minél jobban óvni,háztartás stb. Nagyon nehéz,ez így.Sokszor érzem azt,hogy megszakadok.De a lánykákból mindig erőt merítek,és CSINÁLOM.Próbálom a legtöbbet kihozni magamból,de nem akarok tökéletes lenni.

2012. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Előfordult már, hogy utánam pakolásztak, nem esett túl jól, mondtam h nem kell, én is elvégzem majd ha oda jutok. Na meg most épp ott tartok h a szobában lépni nem lehet, de most is alszik a pici, megvan fázva én is beteg vagyok, nem merek csörömpölni mert ha nem alszik eleget akkor nyűgi egész nap. De örülök, hogy nem csak én vagyok így a dolgokkal!
2012. szept. 14. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Emiatt tényleg ne szégyelld magad! Van neked elég dolgod, aztán ha néha szalad a háztartás, hát ez van! Gondolom senki sem tökéletes a környezetedben, aki meg annak hiszi magát, nyugodtan állítsd oda porszívózni. :) Ne aggódj, hamar vége lesz ennek a nehéz időszaknak, utána meg már csak mosolyogni fogsz rajta. :)
2012. szept. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nevem-senki ***** válasza:
Ne aggódj, nem vagy egyedül. Sokszor nekem is lesül a pofámról a bör , ha valakit be kell engedni, mert akkora a kupi. :)
2012. szept. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!