Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a napközbeni alvásigény...

Mennyi a napközbeni alvásigénye a 2-3 hós babátoknak? Hogy néz ki a napirendetek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
az esti alvástól kezdem.21 óra körül alszik el,03:30-4 órakörül felébred szopizni.Visszaalszik 6:30-7 óráig,megint szopizik.8 előtt 5 percel indulunk az oviba,amint leérünk az utcára egyből elalszik,kb 9:30ig.Na innentől kezdve teljesen változó,hogy mennyit alszik.Tegnap lett 3 hónapos a kisfiam. :)
2012. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az éjszakánk detto ugyanígy néz ki szinte percre pontosan.:-)Utána délelőtt alszik még 10-délig,majd kb 1-3-ig,és utána a második délutáni alvás kiszámíthatatlan.Látom rajta a fáradság jeleit,de ha lefektetem alig akar elaludni.De ez csak a délutáni alvásnál van így.
2012. szept. 14. 17:07
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok! Az én babám kisfiú, 2,5 hónapos, hasfájós, így sajnos a rohamok szinte mindent befolyásolnak, alvást, sétát, néha még a szopizást is. De azért van egy kialakult napirendünk, íme:

19:00 fürdés, esti szopi, alvás (~ 19:45-20:00)

03:30-04:00 ébredés, szopi

04:30- alvás - itt sajnos egy idő után fölkelti a hasfájás, így a következő szopiig bizonytalan, mennyit alszik, ha alszik is, közben nyűglődik, erőlködik.

07:00 szopi, büfi, játék a járókában

07:45 rövid alvás egyedül, de sajnos itt is a pocakja kelti, így magamra kötöm, ott meg tud nyugodni és nagyot alszik, általában 3 órát 9:00-12:00 ig. Mivel 7kor nagyot eszik, így az éhség miatt nem ébred. Ez alatt én takarítok, főzök...háztartás

12:00 szopi, büfi, játék

13:30 alvás (most kezdtük el, eddig ilyenkor lementünk sétálni, de ez lesz a du-i alvása, amit itthon szeretnék tölteni, akkor is, ha csak rövidet alszik a hasa miatt)

15:00 szopi, büfi, rövid játék, nagy séta (sajnos ennek is a hasfájós ordítás szokott véget vetni)

18:00 rövid szopi, büfi, kis játék

19:00 nagy fürdés (imádja!!!)

19:30 szopi, alvás


Szerintetek rendben van így? A nagy délelőtti alvásnál szerintem a hajnali föntlétet kompenzálja, bízom benne, hogy hamarosan kinövp a hasfájást és akkor reggel tovább alszik, és délelőtt sétálhatunk, délután majd nagyot alszik.

2012. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem változni fog,ahogy cseperedik.Minden korszaknak,így a hasfájósnak is vége lesz egyszer.Kitartás!
2012. szept. 26. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!