Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 4 hónapos lesz és...

A kisfiam 4 hónapos lesz és még mindig cicizik, de sajnos érzem és látom is hogy a tejem apadni kezdett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
És hiába próbálok neki tápot adni nem veszi el a cumis üveget. A cumit egyáltalán nem veszi el. Mit tegyek? Sokat sir és nem tudom megnyugtatni és csak a kezembe alszik el. És nagyon rá szokott arra hogy az ujjait szopja..Próbálom a kezéről le szoktatni,de rendesen ideges lesz és el kezd sirni. Ha van valakinek ilyen tapasztalata kérem irjon nekem! Köszönöm!!!!

2012. szept. 14. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Vannak tejserkentő teák, vagy a védőnőnél is érdeklődhetsz megoldás után.
2012. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Herbária laktoherb tejszaporító tea - filteres 20 filter

Herbária laktoherb tejszaporító tea - filteres

Ár:730 Ft.

Egységár:36.5 Ft. / filter

Kosárba

yógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, melynek hatását népgyógyászati tapasztalatok igazolják.

A teakeverék anyagai elősegítik az anyatej kiválasztását, így a szoptatás során megkönnyíti a mellek kiürítését. Csökkenti az anya esetleges emésztési zavarait. Fogyasztásával hozzájárul a szükséges mennyiségű folyadék beviteléhez.


Mi a hatóanyaga?

1 evőkanál készítmény (kb. 4,5 g) tartalma 1,80 g ánizsmag (Anisi vulgaris fructus), 0,90 g csalánlevél (Urticae folium), 0,90 g édeskömény (Foeniculi fructus), 0,45 g citromfű (Melissae herba), 0,22 g kerti kakukkfű (Thymi vulgaris herba), 0,22 g majoranna (Majoranae herba).


Mit tartalmaz még a készítmény?

A teakeverék a hatóanyagokon kívül mást nem tartalmaz.


Mikor ajánlott a teakeverék fogyasztása?

A teakeverék alkalmazása javasolt az anyatej kiválasztás serkentésére, az anyatejes táplálás elősegítésére.


Mikor nem szabad a teakeveréket alkalmazni?

A készítmény bármely alkotórészével szembeni egyéni túlérzékenység esetén - főleg ánizzsal (anetol) - a készítményt ne alkalmazza.


Alkalmazható-e a teakeverék más gyógyszerekkel?

A teakeverék más szerekkel (gyógyszer) történő egyidejű alkalmazhatóságára jelenleg nem állnak rendelkezésre adatok.


Hogyan és milyen adagolásban kell a teát fogyasztani?

1 evőkanálnyi (kb. 4,5 g) teakeveréket (kb. 2,5 dl) forró vízzel leönteni, időnként kevergetve 10-15 percig állni hagyni, majd szűrni. Tetszés szerint ízesítve, hidegen vagy melegen naponta 3-4 alkalommal 1-1 csészével fogyasztható.


Milyen nem kívánt hatásokat válthat ki a teakeverék?

A teakeverék előírásszerű alkalmazása esetén, esetleges egyéni allergiás túlérzékenységi reakciókon kívül (a bőrön, légutakban, az emésztőrendszerben), nem várt hatásai nem ismeretesek. Ha nem várt hatást tapasztal, hagyja abba a tea fogyasztását.


Mennyi ideig alkalmazható a teakeverék?

A teakeverék a szükségletnek megfelelően alkalmazható mindaddig, amíg az anyatej kiválasztás serkentésére szükség van.


Hogyan kell tárolni a készítményt?

Legfeljebb 25 C-on, száraz helyen.

2012. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyél , igyál nagyon sokat! És alkoholmentes vagy barna sör. Az én babám 6 hónapos és még mindig sok tejem van így!
2012. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

miből gondolod hogy kevés neki? súlya hogy halad?


nekem is 4 hós, ő is gyömöszöli a kezét a szájába, én örülök neki, hogy szopizza.

tedd mellre olyan gyakran, ahogy csak kéri, az megszaporítja a tejed.

2012. szept. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szoptass sokszor és hidd el ez lesz a legjobb tejszaporító.Fejj minden szopi után pár napig éjjel -nappal.Pihenj napközben, amikor a babád alszik, a háztartás ne érdekeljen.Igyál sok folyadékot, nekem a hipp tejserkentő vált be leginkább, ha ettől nem lesz több semmitől.

Édeskömény illóolaj vízbe vagy bármilyen folyadékba cseppentve napi 10-15 alkalommal is akár egy pohárba 2-3 csepp. Nagyon jó, nekem nagyon hatásos volt.Az van ráírva, hogy csak külsőleg, de nyugodtan ihatod Aromax márkájút vegyél.

Ha ezek után nincs elég tej, akkor mástól nem lesz, de higgyél magadban , hidd el,hogy elég a tejcsi.Ha a fejedben ezt helyre rakod, akkor hidd el még nagyon sokáig fogsz tudni szoptatni.védőnő és két kislány anyukája(1.kislányom 15 hóig szopizott, 2.már 10 hós de még szopizik naponta kb. 8-szor, tehát tapasztalatból mondtam a tippeket.)sok sikert és ha bármi kérdésed van írj privátba.

2012. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nem gond, hogy már apad a tejet így időben letudod majd választani. Kezdd el hozzátáplálni.
2012. szept. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

(6-os válaszoló!

valóban szerencsés, ha legalább 4 hóig tud szopizni a baba, de nem ez a cél. amennyiben megoldható, tovább, kb.1 évig a legjobb szoptatni. ha meg tudja oldani a kérdező, hogy még legyen teje, akkor azzal jár jól a babája, nem a hozzátáplálás siettetésével. 1 éves korban is könnyű elvűlasztani -de ez biztos gyerekfüggő is.)

2012. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! A tejem vissza tért mert megfogattam pár jó választ! :) Talán a stressz az ami gátolja hogy több tejem legyen. Mégegyszer köszi mindenkinek!!!
2012. szept. 20. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!