Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » úgy bánt, hogy majdnem nagy...

úgy bánt, hogy majdnem nagy baj lett. Felelőtlen anyának érzem magam. Más is volt így?

Figyelt kérdés

a 4 hónapos kisbabám ágyába betette a 2 éves lányom az egyik játékát (egy műanyag zsiráf, kb.henger alakú). én meg ott hagytam, hadd nézegesse. aztán ebédeltünk, a pici hason aludt, majd ijesztő sírás jött, benéztem, mi lehet a baj, erre a zsiráfot a torka alá tornázta be! gyakorlatilag rajta feküdt, nyomta a nyakát, már a bőre is kezdett lilulni. majdnem megfulladt a gyerekem!


annyira rossz anyának érzem most magam. meg az kavarog a fejemben, hogy miért vállaltam több gyereket, ha nem tudok rájuk eléggé vigyázni.


Hála Istennek, hogy az Égiek a helyükön voltak...


más is volt már hasonló helyzetben?



2012. szept. 14. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ne ostorozd magad, sajnos az ilyenek előfordulhatnak, legyél figyelmesebb legközelebb.
2012. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se ostorozd magad emiatt! Hál' Istennek nem lett semmi baj. Máskor persze sokkal jobban figyelj.

De szerintem szinte mindenki csinált már olyat a gyermekével, amiből nagyobb baj is lehetett volna...

2012. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ne agyalj rajta, hogy mi lett volna, ha... Sajnos előfordulnak az ilyenek, saját hibájából tanul az ember. Máskor majd jobban figyelsz. Ha valami baj történik, én is mindig magamat okolom. Pl elesik, leesik az ágyról (pedig le tud mászni), oda szorítja valamihez az ujját... De ami a mai napig felkavar az az, hogy sógornőm kihozta a lányunkat a szobából, és belerakta a babakocsiba a gyereket. Én jöttem mentem, készülődtünk. Kimentem a nappaliból, a gyereket bent hagytam a sógornőmmel, mondván, hogy biztonságban van a gyerek. Kimentem az udvarra kávézni. Beszélgettünk egy ideig, sógornőm elment hazulról. Egyszer csak rossz érzésem támadt, hogy azonnal rohanjak be. Bementem, és azt láttam, hogy a gyerek nincs bekötve, áll a kocsi legvégén, és kapaszkodott a tolókarba, ami le volt engedve... Ha akkor nem megyek be, a lányunk kizuhan a kocsiból az arcára. (Felhívta tesóját a férjem, és nem tette ki az ablakba amit kapott...)
2012. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az bosszant, hogy ez épp egy újszülötteknek való csörgő volt. tehát nem is a nagy játékaiból került oda valami, amit pl.lenyelhetett volna, hanem ezt direkt "neki" készítették.
2012. szept. 14. 20:15
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
alapszabály, hogy újszülött ágyába semmit sem teszünk. Ehhez tartsd magadat.
2012. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Hát sajna ilyen van főleg két gyerekkel. Az én 5 hónaposom leesett az ágyról a nagyobbikra úgy vigyáztam soha nem történhetett volna ilyen. 2 gyerekkel megnégyszereződnek a gondok teendők ezt csak az tudja aki benne van. Akinek csak egy van el nem bírja képzelni én sem tudtam. Volt olyan is hogy a kicsit majdnem kiborította a babakocsiból véletlenül a 3 évesem szinte lógott a levegőben a Jóisten tartotta szinte láttam.
2012. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Nekem leesett a pelenkázóról a babám. abszolút az én hibám volt. szerencsére semmibaj nem történt. de azóta sehová nem teszem be, nem hagyom egy pillanatra sem egyedül, a lelkifurdalástól túl féltem. egyfolytában baleseteket látok a szemem előtt. ez is nagyon rossz.
2012. szept. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Sajnos mindig vannak ilyen helyzetek, az hazudik, aki azt állítja h vele sosem fordult elő. Nálunk pl. nemrég a kisebb elkezdte forgatni a nagyobb egyik játékát (ugye az is alapszabály, h műanyag játékot ne adjunk, főleg ha alkatrészei is vannak) én meg elnézegettem, h jé, milyen ügyes. Vmi dolgom volt a konyhába, kimentem, mire jövök vissza már majdnem az egész játék a szájában volt, szinte már ki se tudta venni...Na, én is elhűltem, rohantam kivenni a szájából, közben folyt rólam az izzadtság, kb. 250 volt a pulzusom....Hála az égnek nem nyelt le semmit, de megtörténhetett volna....

...Egyébként egy rokonomtól hallottam azt, h "sokszor ezekre a kisgyerekekre a Jóisten vigyáz....." Mindig eszembe jut és összeszorul a szívem.....

2012. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mt. 18.10. Meglássátok, hogy eme kicsinyek közül egyet is meg ne utáljatok; mert mondom néktek, hogy az ő angyalaik a mennyekben mindenkor látják az én mennyei Atyám orczáját.
2012. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekem már lassan 3 éves a kisfiam,de a múltkor a lépcsőházban mellőlem esett 4 lépcsőfokot le.jól beütötte a buksiját,de nem lett nagyobb baj.szarul éreztem magam,hogy miért nem kaptam el.de csak egy pillanatra engedtem el a kezét.az a jó,hogy nem lett baj.
2012. szept. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!