Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbség a két gyerek...

Kis korkülönbség a két gyerek között?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, mi a jobb ha kis vagy nagy a korkülönbség a két gyerek között??Esetleg van itt olyan anyuka akinek kicsi korkülönbséggel született a második baba?Mi az előnye és mi a hátránya??
2012. szept. 15. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan csak egy gyermekem van, de a baratnomnek ketto.

A nagyobbik 16 honapos, a kisebbik pedig 3.

Nagyon nehez neki, ki se lat az egeszbol, de nem banta meg.Persze varja, hogy majd lekossek egymast.

2012. szept. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nagy,minimum 5-6 év korkülönbség,mert amikor megszületik a másik,a nagyobbik már lassan kezdi a sulit,és nem kell két kicsivel foglalkozni,pl az egyik 15 hónapos,másik újszülött,na így nem vállalnék gyereket
2012. szept. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is a nagy korkülönbségre szavazok.min 5-6 év.De ezt mindenkinek magának kell eldönteni...
2012. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Az 5-6 éves korkülönbség semmivel sem jobb, mint a kicsi, ugyanis egy iskolában kezdö gyerek legalább annyi odafigyelést igényel, mint egy pici.
2012. szept. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hivatkozhatunk arra, hogy gond mindig van, de nem mindegy milyen.

Nekem a nagyobb korkülönbség jön be, magam miatt. Mert én nem akartam, hogy egyik kicsi, másik pici, egyik kezem itt, másik fejem ott. :)

Egy nagyobbal már jobban szót értek, jobban megérti, ha a kicsi figyelmet igényel. S ez nekem fontos volt.

Egy percig sem mondom, hogy a kis korkülönbség nem lehet jó, mert biztos jó. Én viszont azt vettem figyelembe, hogy elbírjak a két gyerekkel őrület nélkül, és én nagyobb korkülönbséggel jobban bírom és jobban is élvezem az anyaságot, ami az esetünkben a gyerekeknek is sokkal jobb.

2012. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2-3évre szavazok. Mi így tervezzük.
2012. szept. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi úgy terveztük, hogy amikor 1,5 éves a nagy visszamegyek dolgozni, dolgozok pár hónapot és jöhet a kicsi.

Most a férjem külföldön van, mi is megyünk vele és mivel kamatmentes dolgozói kölcsönöm van, vagy jön a kicsi mielőtt 3 lesz a nagy, vagy fel kell mondanom és fizethetem a kamatokat is.


Még nem döntöttünk, de úgy érzem, nem fogom bevállalni.

2012. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!