Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikumos orrcseppet...

Antibiotikumos orrcseppet lehet adni orvosi javallat nélkül megfázásra?

Figyelt kérdés
23. án lesz a kis babám 4 hónpos, és ma reggel észre vettem hogy nagyon sokat hapcizik és jön az orrából a takony. Folyik is neki, meg ilyen darabokat hapcizik ki amit én próbálok "kibányásznyi" fülpálcikával...nagyon sajnálom szegényt, úgy érzem az én hibám hogy nem vigyáztam rá eléggé. Most nem is akarom kivinni egyáltalán nehogy még rontsak az állapotán. Nincs hétvégén orvos, és sós orcseppünk sincs már itthon, barátnőm kölcsön adta az ő gyerekeinek az orrcseppjét, de az már 01. hóban lejárt. Nem tudom hogy ezek után azt adjam e neki?! Plusz felajánlotta hogy van egy antibiotikumos orrcseppes receptje és hogy váltsam ki és adjam neki azt. Nem tudom meg merjem e csinálni így orvosi felügyelet nélkül. Légyszi mondjatok valami tanácsot!!Köszi!
2012. szept. 15. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen NEM adnám neki!!!!Az antibiotikum nem játék!

Miért piszkálod?Inkább próbáld leszívni neki;lényegesen hatásosabb biztonságosabb és kíméletesebb.Próbáljátok így átvészelni a hétvégét,aztán hétfőn irány a doki.

Ha csak az orra folyik,semmi baja nem lesz hétfőig.

2012. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért piszkálom mert összesen az egyik orrlukán kap levegőt az is félig betömi egy nagy takony....
2012. szept. 15. 17:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az antibiotikumos orrcseppet úgyis gyógyszertárban váltanád ki akkor inkább vegyél sós orrcseppet, vagy én nasivin orrcseppet vettem ami csecsemőknek való, nekünk nagyon sokat segített. Az antibiotikumos orrcsepp szerintem nem játék
2012. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sósat csak receptre lehet venni, azért nem vettem idáig, de a navisilt nem tudtam h lehet adni, de azt váltok ki akkor.
2012. szept. 15. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!