Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most pontosan mennyi a...

Akkor most pontosan mennyi a láza?

Figyelt kérdés

Kisfiam lázas, popsiban 38,6-ot mértem!

Ebből mennyit kell levonni?

Hűtőfürdőzni mikor kell?


2012. szept. 15. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0,5-öt kell levonni, tehát 38,1 a láza. Én csak akkor szoktam hűtőfürdőzni, ha a lázcsillapító nem viszi le.
2012. szept. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor ez még csak hőemelkedés?

2012. szept. 15. 14:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Most akkor le kell vonni 0,5 tizedet és akkor most 38,1 az igazi láza. Én ilyenkor még nem adnék neki semmit, csak, ha 38,5 fölé megy. Utána 1 óra múlva ismét megmérném és ha magasabb, mint 1 órával ezelőtt, akkor kell a hűtőfürdő.

Azt meleggel kell kezdeni és szép lassan hűteni, addig amíg nem fázik a baba, mert ha már fázni kezd, akkor elkezd a teste melegíteni és akkor megint lázas lesz.

2012. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38,5 fölött kell lázat csillapítani. Igaza van a másodiknak, először kell hűtőfürdőzni, utána gyógyszert adni, ha a hűtőfürdő nem segített kellőképpen. Csak nálunk a hűtőfürdő sohasem volt túl hatásos igazán, úgyhogy most már először kap gyógyszert és ha szükséges még a testét hűteni és még nem kaphat újra gyógyszert, akkor jön a hűtőfürdő. (Első vagyok)
2012. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 38,1-re is adnék lázcsillapítót.Mindig adtam a kislányomnak és 1x-2x fordult elő hogy 39 körüli láza volt,sose vártam meg hogy magas láza legyen.Hűtőfürdőbe csak makacs láz esetén teszem ha 39 a láza és nem viszi le a kúp.
2012. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy először gyógyszer, majd utána hűtőfürdő, mivel a gyógyszer indítja el az agyban a hő csillapítási folyamatot.

Így én mindig a gyógyszerrel kezdek, majd egy óra múlva újra mérem a hőt. Ha nem ment le, vagy netán feljebb ment, akkor jön a hűtőfürdő.

Ha vírusa van, akkor csak 38,5 felett szoktam neki gyógyszert adni. De ha tudom, hogy fülgyulladása van, és azt már ismerjük annyira, hogy tudom, a 38 után a 39 jön, meg még feljebb, szóval olyankor adok neki 38nál már.

Illetve este megy felfele általában, ezért ha fürdés előtt 38, vagy 37,9, akkor már adok, mert tudom, hogy este 9-re eléri a 39et...

2012. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!