Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémára milyen fürdetőt vegyek?

Ekcémára milyen fürdetőt vegyek?

Figyelt kérdés

A doki ír fel,vagy lehet recept nélkülit is kapni?

Oilatum krémet használok 2 hónapos kisfiam bőrére,sajna a nyaka, kezének a felső fele nagyon száraz,azt mondta a doki hogy ez ekcéma,és szoptassam minél tovább? /De miért is jó az?/ A krémtől szebb lesz neki,de időről-időre mindig kiújul,bár most az arca elég jónak mondható.

Köszönöm a segítséget.



2012. szept. 15. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem is van ekcéma. én hidrophil nonionic-kal fürdök, bár nem csak az ekcéma miatt. ez egy gyógyszertári mindenmentes babafürdető. receptre 300 ft, recept nélkül 600 ft egy nagy tégely. remélem jó lesz nektek is én nagyon ajánlom!
2012. szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám pont így volt. Voltunk két börgyógyásznál. nekünk is felírták az oliátumot és roszabb lett a böre. A hütő tele krémekkel és egyik sem használ. El költöttünk vagy 25 ezret a krémekre meg a maszek rendelőre. Két hete bementem a patikába és megkérdeztem a gyógyszerészt, hogy nincs-e valami ötlete. Képzeld el egy 1200ft-os krém jó lett. 300ml van benne. A neve sanatopic. nagyon jóA babé sem volt jó nekünk. Ez a sanatopic képez egy réteget a bőrén és nem engedi kiszáradni. Az enyém már 6 hónapos és már nagyon el voltam keseredve miatta.
2012. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
unguentum hydrophilicum mosdó kenöcs amit a picibabáknak is irnak .én ezt használom évek óta nagyon jó,nem jön ki.Folyékonyszappan is van belöle majd kézmosáshoz ha nagyobb lessz.testápolót pedig a beba testápolot használom.
2012. szept. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nah ugyan ezt írtam én is mint az utolsó,csak ő másképp nevezi :) akkor nem csak nekem van vele jó tapasztalatom :)
2012. szept. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én mannaszappant kezdtem használni és sheavajjal kentem.Természetes és mentes.
2012. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Babé tusfürdő ekcémás babáknak jött be.próbáltuk a Linolát,oliatumot vagy mit,de csak rosszabb lett . a babétól elmúlt teljesen.csak nagyon drága,de megéri.
2012. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

azért jó minél tovább szoptatni, mert 1 éves kor alatt a tej nem ajánlott, gyakori oka az ekcémának a tej (még ha te iszod is, így azt ajánlom, iktasd ki a napi menüdből).

a tápszer meg ugye tehéntejből van, csak a tejfehérje szét van benne bontva, hogy kevésbé allergizáljon.

de ha belegondolsz, a tehéntej a bocinak van, az anyának meg azért van teje mert az jó a babának :)


én is a gyógyszertári fürdetőt ajánlom, krémnek nekem a sima körömvirágkrém jött be

2012. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ekcémás és a fent felsorolt szinte összes terméket kipróbáltuk, de egyik sem volt jó. Én frezyderm kamillás fürdetővel fürdetem és utána babakrémmel kenem be.
2012. szept. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ki fogom próbálni őket,egyenlőre keresztanyám adott krémet/gyerekei szintén ekcémásak/.Ez is valami kevert krém,de nem tudja hogy mi :)

unguentum hydrophilicum -ezt orvossal kell íratni? Vagy adnak vény nélkül is? Mellesleg lehet hogy most ezt használjuk,nem tudom.

A Beba-s dolgokkal nem vagyok megelégedve,sampont vettem a koszmóra,de nem jó.

Igazából szegény kicsimnek még a fejbőre is száraz,hámlik. Sampon is kellene valami normális, ekcémás-koszmós bőrre is van kifejlesztve ilyen?

Bocs hogy ilyet tudatlan vagyok.

2012. okt. 5. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!