Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha örökbefogadnátok egy...

Ha örökbefogadnátok egy gyereket (kisbabaként), elárulnátok neki, hogy nem ti vagytok a vér szerinti szülei? Ha igen, mikor és hogyan?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jajj de nehéz kérdés!! Én azt gondolom, hogy rögtön elejétől megmondanám neki, mert akkor nem kap sokkot, azaz beszélnék neki már az elejétől arról, hogy másnak a hasában volt, nem az enyémben, de most velünk lakik, mi vagyunk a szülei, és nagyon szeretjük. Félnék, hogy később nagyon megrázó, ha már akár 3 éves korában el is mondom, vagy pláne később. Inkább vegye természetesnek, hogy ez igy van. Persze ki tudja, lehet, a való élet mást hozna, és nem birnám igy elmondani neki!
2009. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ha elérkezettnek látnám az időt elmondanám!Családunkban egy "kedves"szomszédtól tudta meg az örökbefogadott,hogy nem vér szerinti gyerek és nagyon rosszul fogadta!Nehéz volt neki ennyi mindent feldolgozni!
2009. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én elmondanám , az a legtisztább. Akkor, amikor már értelmileg fel tudja fogni , és gyorsabban fel tudja dolgozni (pl. a kamaszkor után). Azért is tenném meg, mert mindig vannak "jóakarók" a családtagok, ismerősök között, akik "elszólják" egyszer csak magukat. Hát, ne tőlük tudja meg....

2009. júl. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindenképp az első válaszolóval értek egyett,mert ha az elejétől fogva tisztában van a dologgal,akkor úgymond ez neki a természetes.Egyébként is nagyon nehéz kiküszöbölni,hogy nehogy valaki elszólja magát akár a családban.Nagyon nehéz úgy élni,hogy mindig vigyázz a mondókádra.

Nem utolsó szempont,hogy a gyereket sem érinti váratlanul a bejelentés.

2009. júl. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az egyik rokonom örökbe fogadták.Iskolás volt amikor megtudta, nagyon szörnyű volt neki. Jobb, ha az elejétől tisztában van vele, mert valakitől ugyis megtudja.

2009. júl. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!