Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, ha az oldalán...

Tényleg baj, ha az oldalán fekve altatom 4 hetes babámat?

Figyelt kérdés
csak kézben akar aludni, ahogy megérzi, hogy leteszem, felébred és sír. Ha háton alszik, akkor a rugdosástól ébred fel, hason nem szeret lenni, és amiatt sír, viszont tegnap kipróbáltam, hogy oldalra tettem, és kitámasztottam a takarójával, és úgy gyönyörűen aludt. a doki szerint viszont nem tesz jót a csípőjének, és ne altassam így. tényleg olyan rossz lenne? és akkor mit tegyek, máshogy nem tud aludni, én meg már nagyon fáradt vagyok, éjjel-nappal megy a szenvedés az alvással
2012. szept. 16. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tesz jót neki hosszútávon. De ha csak így alszik, akkor rendszeresen cserélgesd hol az egyik hol a másik oldalára tedd le.


Idővel ez is változik, rengeteg alvási pozíciója lesz még, kicsi még.


Próbáld meg a pólyát vagy egy vékony pokrócba becsavarva letenni, akkor úgy fogja érezni hogy a kezedbe van még.

Az oldalán is azért érzi jól magát mert hozzáér a hátához a takaró, érzi hogy van valami mellette. Ez még azt az érzést nyújtja mint amikor a pocakodban volt. Hiányzik neki a közelség érzete.

2012. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm intenzíves csecsemőápoló...

Mikor megszületett a lányom,a klinikán ,ahol Ő dolgozik...ezt az egyet a lelkemre kötötte"Mindig az oldalán altasd a gyereket!Mert hason nagyobb a csecsemőhalál kockázata,háton pedig ha bukik a torkára mehet"Be is tartottam!És logikusan végiggondolva igaza is van!

2012. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! és kedves utolsó, az unokatesód nem mondta, hogy rossz a csípőjének?
2012. szept. 16. 11:09
 4/11 nevem-senki ***** válasza:
Mennyi fa**sággal tömik az anyukák fejét! Ha az oldalàn fekszik, akkor valóban kifolyik a száján a tej, ha bukik. Nyilván jól érzi így magát a babu. Nem lesz semmi baj, az rosszabb neki, ha te nem tudod megfelelően kipihenni magad.
2012. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is csecsemőgondozó szakon vagyok az egyetemen!

Nyugodtan altasd az oldalán! Pontpsan ahogy leírta az előttem lévő!

A bölcsőhalálnak a legkevesebb esélye,oldalt van. Ha így kényelmes neki,had aludjon úgy. Nem fog úgy aludni hónapokon keresztül,hidd el nekem!

2012. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
7 hetes a lányom. Első perctől az oldalán alszik. A csecsemősök és a kórházi gyerekorvos tanácsára. A kórházban is mindig úgy kaptam vissza a vizit és a fürdés után, hogy az oldalára volt fektetve. Meg is kérdeztem, miért mindig a bal oldalára? Azt mondták, mert a legtöbb baba így helyezkedik méhen belül. Teljesen jól alszik így és én sem aggódok, ha bukna...
2012. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is olyan volt mint a tied. Nekem ugyan volt segitsegem szoval jobb helyzetben voltam mint te. Nekunk is elmagyaraztak a korhazban, hogy oldalara fektessuk. Nem teljesen csak ugy megbillentve kitamasztva. Mindig be kellett "csomagolni" es akkor olyan erzese volt, mintha a hasamban lenne. Korbe volt vege puha meleggel. Minden este masik oldalan raktam le de persze neki is volt "kedvenc" oldala...

Most 22 honapos. Meg mindig igenyli a kozelseget. Semmi baja a csipojenek, eros mint egy bika!

2012. szept. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Mi ma vagyunk 1 hónaposak és teljesen ugyanaz a helyzet nálunk mint nálatok. Mintha magamat olvasnám, bár annyi a kivétel, h mikor szültem, nekem is aztmondták h nyugodtan altassam az oldalán, csak hol az egyik hol a másikon. Első perctől így van, plusz nálunk "muszályból" is van ez,nehogy a foga a torkára szaladjon. Nem is altattam vna pár hetes korában máshogy amúgy sem, mert "nem tudott" büfizni és kb evés után 1 órára jött ki egy kis tejcsike, A hátán fekve visszaszaladt vna.
2012. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy altasd ahogy neki jól esik!

Elméletileg sehogy sem szabad aludniuk :)

Ha oldalt alszik akkor jaj a csípője

ha háton alszik megfullad ha bukik

ha hason alszik akkor meg jaj a bölcsőhalál...

A kórházban én is vagy az oldalán vagy a hasán fekve kaptam mindig vissza!A koraszülött babákat is láttam hogy hason altatják...erről ennyit :)

2012. szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anem ártasz vele sztem az a legjobb A miénk csak hason tud aludni viszont forgatom a fejét ide oda de késöbb ugyis ugy alszik ahogyneki jo a miénk háton nem tud aludni. Azért ha tudod cserélged az oldalt Jó babázást.
2012. szept. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!