Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el a szobatiszt...

Hogyan kezdjem el a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
A kislányom 14 hónapos, és mikor kakilnia kell ritkán odaáll a wc elé és üti az ajtót. Szeretném rászoktatni a wc-re, mert a kaki, ha pelusba megy, akkor égő pirosra csípi a popsiját és bármivel kenegetjük, nagyon lassan gyógyul. Tudom, hogy van egy pár nézet a szobatisztaságra neveléssel kapcsolatban. Nyilván én sem akarom erőszakkal a wc-re ültetni. Én nem hiszek abban, hogy majd 3 évesen magától elhagyja a pelust. Szeretném, ha tippeket, tapasztalatokat osztanátok meg velem és nem kritikát, mert én elfogadom, ha valaki más nézeteket vall. Köszönöm szépen a válaszokat!!
2012. szept. 16. 11:33
 1/2 anonim ***** válasza:

szobatisztaságra nevelést sehogy ne kezd el 14 hónaposan. bármilyen nézetet vallasz, egy fiziológiai dolog, ekkor nem képes visszatartani a pisit, így csak elvennéd a kedvét mindentől.

ha kell kakilnia és jelzi, akkor ültesd fel a wc-re. ha sikerül jó, ha nem akkor sincs semmi.

reggel felkelés után és este fürdés előtt is ráültetheted a wc-re míg van kedve, de ennél többet nem tudsz.

majd tavasszal vagy inkább nyáron leveszed a pelenkát róla és majd látni fogod, hogy megérett-e rá

2012. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot!! :)
2012. szept. 16. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!