Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakul ki a babáknál az...

Mikor alakul ki a babáknál az alvási napirend?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk napokig reggel 6-délután 4ig nem aludt az 1 hónapos kisfiam és pár napja már délelőtt és délután is alszik, akkor számíthatok arra h napokon belül átáll és éjszaka fent lesz?
2012. szept. 16. 13:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk így alakult első otthoni alvástól kezdve:


fél9-kor fürdetés, 9-kor alvás.

hajnali 1-kor szoptatás, majd hajnali 5-kor.

8-9 fele szoptatás, 12 fele szoptatás, 15-16 fele szoptatás, 18 fele szoptatás, majd fürdetés után.


Az elején volt, hogy 8× is evett egy nap (ebbe beleszámít az éjszakai is), de elég hamar átállt a napi 5×-i evésre.

7 hetes korában átaludta az éjszakát és onnantól kezdve 1× sem ébredt még fel, hogy ő éhes lenne.


Most 14 hónapos, napi 4× eszik (csak napközben), de már mindent. Reggel és este tejitalt kap.


Nekem 6 hónapos koráig aludt kb. 3-4× napközben.

6 hónapos korától pedig 2×. Délelőtt és délután 2-2 órát.

7 hónapos koráig viszont a babakocsiban aludt végig.


Szóval, nekem egy nagyon jó alvó gyerekem van.


Én mindig úgy altattam este, hogy beraktam a hátára a kiságyba, lekapcsoltam a villanyt. Elemlámpával világítottam neki a falra és közben dúdoltam. Amikor már dörzsölte a szemét, akkor hasra fordítottam, picit simogattam még a hátát és be is aludt.


6 hónapos korától egyedül alszik el nappal és este is. Szerencsére nem kell semmilyen "trükköt" bevezetnem hozzá.

Elég hamar megtanulta, hogy anya nem fog az ágya mellett kuporodni. Mondjuk én sosem cipeltem és sosem vettem fel, ha nem volt indokolt. A kiságyából sem vettem ki.

2012. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 honaposan de teljesen magától mert nekünk a hasunk is fájt és napközben ha elalszik az többször az sem baj mert este alszik 10 orákat
2012. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!