Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiam nehezen tud...

3 hetes kisfiam nehezen tud kakilni, hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat eszik, kiadás azonban nincs, vagy borzasztó nehezen erőlködve, órákig szenved vele.. Hőmérőzni nem szeretném, csak legvégső esetben..

Tudtok valami jó tanácsot adni? Egyébként főként tápszert eszik, mivel kevés tejem van sajnos..


2012. szept. 16. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hasmasszírozás jót tehet.
2012. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha főként tápszert eszik akkor 2 naponta kell lennie kakinak.

2 megoldás van amit tudsz csinálni, az első a tápszer váltás. sajnos kísérletezni kell, hogy megtaláljátok a neki legjobbat. a másik a hasmasszázs, ennek olvass utána. csak 5 perc, naponta 2x-3x kell csinálni és megmozgatod vele a beleit. 3 pont van ahol köröznöd kell a tenyereddel illetve az ujjaiddal, de tényleg az a legegyszerűbb ha keresel egy olyan oldalt ahol le van rajzolna, úgy biztosabb mint ha megpróbálnám leírni :)

2012. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kis vízzel is megkínálhatod...
2012. szept. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tegnap adtam neki vizet, de nem nagyon értékelte.. Annyira nehéz nézni hogy órákig erőlködik.. A masszázst megnéztem a neten, ki fogom próbálni. A gyerekorvos szerint hagyni kell majd beáll magától.. Az a baj, hogy éjféltől reggel 5-6-ig nem alszik csak sír, erőlködik...

Remélem hamar változik a helyzet mert nagyon sajnálom őt. Köszi mindenkinek, várom még a további praktikákat.

2012. szept. 16. 16:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Szegényke, de sajnálom! Borzasztó lehet neki is és neked is! Anyatejet nem tudsz neki szerezni?
2012. szept. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mindennap 13-14-ig lehetne értemenni a tejért, és elég messze van ahhoz h ha esik ha fúj menjek a picivel. Sajnos nem számíthatok semmilyen segítségre, a férjem dolgozik, és nagyon nehéz a háztartást a babát mindent ellátni.. Napközben még alszik, pihenek én is egy órácskát vele de nehéz mert éjjel nem alszom....
2012. szept. 16. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Náluunk is ez volt a helyzet teljesen áttudom érezni a helyzeted. Én bizon meghömérőztem estére ha már nagyon szenvedett h tudjon aludni hasmasszás tornáztatás tápszerváltás megoldhatja hallottam a fürdetővödörröl bár még nem használtam. nNekunk még igy is kemény a kakija egy kis laveolacot használunk napi 2ml de remélem nektek megoldodik enélkül is. Jó babázást
2012. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Cukros kamilla teát javasolt a gyerekorvos. Gyengére kell csinálni, csak pár percet áztatni a kamillavirágot, és egy kávéskanálnyi cukrot tenni bele. Nekünk volt hogy utána egyből jött a kaki. (Meg kell jegyeznem, nem akartam cukrot adni neki ilyen pici korban, de én se bírtam nézni, hogy szenved, és sajna ez esetben a cukor a lényeg benne, mert az hajtja meg).

De amit többen is írtak, szerintem is a problémát csak a tápszerváltás oldja meg hosszútávon, a többi praktika már csak a tüneteket kezeli és a cél az lenne, hogy magától könnyen tudjon kakilni.

Milyen tápszert eszik? Mi BEBA HA Start-ot ettünk kb. 1,5 hónapig nálunk is gond volt a kakival, én is itt olvatam sokan dícsérték a Milumil Komfort 1-et, és ezt irtattam fel a gyerekorvossal, nekünk is bevált! Kell pár hét mire kifejti a hatását, de már magától könnyen kakil naponta, előtte én 3 nap nem kakilás után adtam a teát neki. Szerintem próbálj meg másfajta tápszert, és meglátod valamelyik segít, addig is kitartás!

2012. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Milumil tápszert kapott eddig de nem tudom mit kellene már felíratni neki. Estére kritikussá vált a helyzet, komoly szorulása lett, már sírtam vele együtt, rásegítttem hőmérővel, borzasztó kemény volt a kakija... A levolac sziropon gondolkodom már én is... segíteni kell rajta mert nagyon szenved..
2012. szept. 16. 23:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ez a tápszer nagyon bevált!Minden nap reggelre volt eredmény egy hang nélkül, könnyedén :))

[link]

4-5 naponta nehezen, erőlködve nagyon keményet kakilt a lányom.

Írasd fel.Sok sikert kívánok!

2012. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!