Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogom tudni rászoktatni...

Hogyan fogom tudni rászoktatni, hogy nélkülem is eltudjon aludni?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám, de első naptól kezdve csak kézbe, vagy úgy tud elaludni ha az ágya mellett virrasztok és ha kiköpi a cumit, újra a szájába adom, másképp sír. ez kb minden altatásnál 1 órahossza. ha otthagyom, v otthagytam eddig,mint a sakál úgy üvöltött. szinte levegővétel nélkül.
2012. szept. 16. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen ezen még kár görcsölnöd :)

kevés az a baba aki segítség nélkül el tud aludni, a legtöbb cicin alszik el ennyi idősen még, és elég sokáig :)

enyém 10 hónapos volt mikor el tudott egyedül aludni, addig altatni kellett, eleinte cicin, majd kis ideig ringatva, majd babakocsiban és végül tápszeren.

2012. szept. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre még ne is akard rászoktatni, mert nagyon kicsi még! Hisz pár hete még sosem kellett egyedül lennie, mindig ott voltál te is, a legtöbb babának nem megy hirtelen az egyedül elalvás. Majd ha kicsit nagyobb lesz, akkor el fog tudni aludni nélküled is, addig pedig legyél mellette, ha igényel téged!
2012. szept. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem az én babám szopizáskor bealudt, de amit leakartam tenni elkezdett sírni,aztán azon vettem észre magam, hogy a mellkasomon alszik.Egy hónapon keresztül ment ez.Elképzelheted mennyit aludtam. :) Viszont így aludt este 11től másnap 8ig.1 hónapos volt mikor gondoltam egyet és leraktam magam mellé és lám aludt tovább.Azóta nincs gond.

Szerintem éreznie kellett, hogy ott vagyok mellette, vagyis én így gondolom.

2012. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ne hülyéskedj, 5 hetes... Viszont nem szeretnélek megijeszteni, de a 2,5 éves kisfiamat a mai napig altatni kell. És lehet hülyének nézni, de én szeretem, olyan meghitt. :)
2012. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici még, természetes, hogy Te kellesz neki az elalváshoz szükséges ellazult állapot eléréséhez.

Nem rászoktatnod kell, hanem segíteni őt az elalvásban, amit nem módszerekkel fogsz tudni megtenni(vagyis egy idő után a "megtanított", "tréningezett" babák valóban elalszanak egyedül, igen magas stresszhormon szint mellett, ami nem tesz jót), hanem azzal, hogy kivárod, amíg megérik rá. Ez akkor lesz, ha az agyában eléri azt a fejlettségi szintet, ami lehetővé teszi az ellazulást. Nagy átlagban ez 2- 3 éves kor körül jön el.

2012. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen nem most gondoltam, tudom hogy kell neki a közelségem, csak hogy most tudok-e olyan "praktikákat" bevetni, ami segíti őt abban, hogy fokozatosan rászokjon arra h a kiságyábban eltudjon aludni, ha nem is egyedül, de akár a segítségemmel. Cirógatom, altatgatom, de tényleg 1 órahossza. Tehát úgy nemigazán jó neki, de ha esetleg ezt a fajta közelséget igyekszem betartani, akkor idővel megy neki rövidebb időn belül is? Vagy hagyjam hogy velem aludjon? akkor 10 perc alatt bealszik.
2012. szept. 17. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan emlékszel a középiskolás biológiára:):

egy dolgot akkor sajátítunk el készség szintjén, ha minél többször ismételjük, ha az agy releváns részét minél többször stimuláljuk, ezzel, az ismétléssel segítve a szinapszisok kiépülését. Lefordítva ezt az alvásra:

minél többször segíted őt az ellazult állapotba, annál stabilabb lesz az elalvást segítő ellazulást okozó agyi terület képessége arra, hogy a segítő tényezők nélkül is elő tudja hívni azokat a hormon és idegi reakciókat, amik kellenek az elalváshoz:). Azt gondolom, tehát, hogy nyugodtan feküdj mellé ezzel "tanítod" meg neki, az agyának az (el)alvás tudományát, ami később készség szinten működni fog.

Ha siettetjük a folyamatot, akkor a fent emlegetett szinapszisok nehezebben jönnek létre, ha netán sírni is hagyják a babát, akkor az rögzül, hogy az elalvás sírással, de legalábbis stresszel jár.

2012. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!