Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kipróbáltad-e már az orrszívó-...

Kipróbáltad-e már az orrszívó-porszivót magadon?

Figyelt kérdés

A 4 hónapos lányomnak pár napja szívni kell vele az orrát, mert náthás lett. Minden egyes alkalommal szinte őrjöngve tiltakozott. Már egyedül neki se álltam, mert nem tudtam lefogni. Ketten kellettünk hozzá a férjemmel. Utána pedig vagy 5-10 percig vigasztalhattam a kislányt, mert úgy kikészült.

Emiatt kíváncsi lettem, hogy mit élhet át. Úgyhogy ma kipróbáltuk. Borzalmas érzés, én is ugyanúgy küzdöttem ellene, mint a lányom. Az orrszívó szívása miatt nem lehet levegőt kapni, és mindkét orrlyukon lehet érezni a szívást, annak ellenére, hogy csak az egyiket szívják. Ráadásul, ha a kapálózás miatt kicsit megütődik az orrlyuk fala, az nagyon tud fájni.

Te kipróbálnád magadon az orrszívót, hogy jobban megérthesd a gyerekedet?



2012. szept. 16. 18:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy le kellett fogni a fiamat is egy ideig, aztán pár alkalom után megszokta és mostmár maga kapcsolja be a porszívót, és volt h magának szívta. Annyira azért nem borzalmas, nem kell túldramatizálni. Még mindig jobb, mint a kézi, amit semmit nem ér, és ha rosszul nyomod, még egy nagyadag levegőt is felnyom az orrába...:S
2012. szept. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
4%
Soha nem porszívóztam a gyerekeim orrát! Németország egyes részein be is tiltották. Csak nálunk lett ez divat az utóbbi években. Egyikkel sem kellett a gégészetre menni,hogy kiszúrják a fülét.
2012. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Emlékszem, hogy régen én is gyűlöltem, de ha most lenne itthon, és tényleg kiszedi a cuccot, gondolkozás nélkül használnám, akármilyen iis, mivel télen-nyáron éjjel-nappal folyik az orrom.. 17L
2012. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

nemár...Németországban azért nem hallottak róla, mert magyar találmány, de hányszor írták már meg ezt!!?? :):S

Különben pedig pontosan azért jó, mert leszív minden váladékot, fentről is. Anyósom idejében csak a kézi volt, férjemet meg a testvérét sokszor kellett vinni orvoshoz, a testvérének fel is szúrták a fülét....Amikor meglátta ezt , először megijedt, aztán látta használat közben, h milyen jól húzza le a sárga váladékot is, akkor mondta, h ha az ő idejükben lett volna ilyen.....!

2012. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Nekem kiskoromban sokszor porszívózták vele az orromat és borzalmas volt.

Szerintem nem lehet megszokni. 19/f

2012. szept. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam magamon, szerintem nem borzasztó. Az én gyerekeim is tiltakoztak először, már ők szólnak, a szívjuk. Persze orrot fújni is megtanultak közben, de időnként még jól jön :)
2012. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem őrültem meg :) Az orrspray is borzalmas.

A nagyobbik gyerekem is őrjöngős volt, na, neki kb. 3 éves korában beszüntettük a dolgot, azóta több-kevesebb sikerrel fújja az orrát a zsebkendőbe.

A kicsi viszont nagyon partner, ő már fekszik, ha meglátja az orrszívót. Ha sír, abbahagyom, de ez ritkán van. Neki elég kemény náthái szoktak lenni rengeteg takony jön ki az orrából a zöldessárga típusból, szerintem arcüreggyulladás lenne, ha nem szívnám, mindig kevert orrcseppet írnak neki, nem jó a sima Nasivin.

2012. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ki. Nem volt olyan borzalmas.
2012. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Most az én babám is szörcsög . De nagyon aranyos mert haggya, nem sír töle.
2012. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem, de a férjem igen. És azt mondta, hogy nem rossz, simán ki lehet bírni,
2012. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!