Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan katasztrófa, ha...

Tényleg olyan katasztrófa, ha az igény szerint szoptatott babám 4,5 hónaposan megkóstolja az almát/barackot/srépát? Megkóstolás alatt az ujjamról lenyalogatást értem, nem egy étkezés kiváltását.

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik neki :)
2012. szept. 18. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

nem az

ha ízlik neki akkor nyugodtan adhatsz neki picikét


ha nem akarsz még hozzátáplálni akkor nem kell sok csak egy kis kóstoló pár kanál

2012. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy anyatejes, de nem szeretnék szívni, mint a nagylányomnál, amikor annyira büszke voltam, hogy tudom szoptatni, hogy 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, amit ő köszönt szépen, nem kért. Nagyon sokára evett meg egy fél üveg bébiételt, mert a saját készítésű kaja fújjjj volt.
2012. szept. 18. 08:39
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem sem.

Egy orvos azt mondta,hogy egy gyerek akkor érett arra,hogy mást is egyen,ha lenyeli és nem tolja ki a szájából.Van aki már 3 hónaposan érett rá,más bab meg még 6 hónaposan sem.Ez egyénfüggő.

2012. szept. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
NE PONTOZD LE A VÁLASZOLÓIMAT!!!
2012. szept. 18. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is elcsesztem a lányomnál. 6 hónapos korig csak anyatej, a hozzátáplálásnál alig evett valamit, cicifüggő lett. 2 évesen elválasztottam, mert még nem aludta át az éjszakát, azóta viszont igen.

Ha újra kezdhetném, nem igény szerint szoptatnék, de nem is óramű pontossággal, hanem valahogy a kettő között, és hamarabb kóstoltatnám az ízeket. Nem csinálsz semmit rosszul, rájöttél, hogy a 2-nál máshogy kell.

2012. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na engem le fognak pontozni, de én az anyatejes babámat 3 hónapos korától kezdtem hozzátáplálni. Persze sokáig csak az alma kóstolgatás ment, mi sem váltottunk ki egy étkezést. A védőnő sem ellenezte a dolgot. (Amúgy azért kezdtem el mert nagyon bukós volt és akartam hogy egyen valami szilárdabbat is)
2012. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 4.5 hónapos, anyatejes. Második gyerek, a nagyfiam 4 éves. A lánykám 3.5 hónapos volt, amikor az első 2-3 falat reszelt almát megkóstoltattam vele, persze még csak kóstolás volt, nem teljes értékű étkezés. Mostanra jutottunk el odáig, hogy az üveges Hipp őszibarackból néhány naponta meg szokott enni egy fél üveggel. És mellette persze szopik. Nem szorul rá, hogy üvegeset egyen, egyszerűen azért kapja, mert ízlik neki, és mert szereti.


Nem hiszek abban, hogy kizárólag az az üdvözítő út, amit a modern irányzatok annak tartanak. Én a fiamnak is adtam anno a teájába mézet, 4 hónaposan már strandra vittem, stb. Mégsem allergiás, mozgékony, egészséges kisfiú. A családunkban soha senki nem volt allergiás semmire, pedig mi is kaptunk 3-4 hónapos korunkban gyümölcsöt.


Van persze a másik véglet, aki a 3 hónaposának már gulyást ad pépesítve (!!!), ez persze megint más eset. Én úgy gondolom, hogy akkor vagyok jó anya, ha az ösztöneimet és a józan eszemet együtt használva döntöm el, hogy mikor meddig hallgatok a tapasztalt idős nagymamákra, és mikor inkább a mai, "korszerű" gyereknevelési tanácsokra.

2012. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Az én babám is anyatejes , van bőven is. Én is 3,5 hónaposan kezdtem a kóstoltatást. Sokáig mi is szerencsétlenkedtünk de a héten lesz 6 hónapos és nagyon jol megy a hozzátáplálás. Már hust is eszik és imádja. Szinte mindent szeret. És ugyanugy cicil is. Csak tízórai után és az ebéd után már nem.
2012. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!