Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti adtok fluor tablettát...

Ti adtok fluor tablettát gyereketeknek?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a fiam, a hétvégén lesz 7 hónapos. Van már 6 foga. Azt mondta a védőnő, hogy adjak neki fluor tablettát (dentocar, vagy zimofluort). Már csak azt nem értem, hogy miért kell ez a tabi, hogyha fogkrémből meg fluormentes kell? Első babám, bocsi, ha sületlenséget kérdezek...

#zewre
2012. szept. 18. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
semmiképp nem adnék. az én dokim szerint(nőgyógyász és fogorvos is) kifejezetten ártalmas. a fluor a köztudattal ellentétben nem tesz jót a szervezetnek, sőt, kifejezetten káros bizonyos határérték felett
2012. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Nekem se kell adnom a lányomnak, nem is hallottam még erről, bár ettől függetlenüé lehet kell. De tényleg fluormentes fogkrémet kell használni
2012. szept. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igen, ez a fura, h fogkrémből mentes kell, de közbe meg tabit adjak neki fluorosat?
2012. szept. 18. 10:17
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell adni. Az én fiamnak hamar elkezdtek nőni a fogai, 1 évesen már 12 foga volt. Ahogy kibújtak már mostam őket, bár csak ujjra csavart gézzel dörzsöltem, ahogy a dokinéni mondta, majd amikkor már 4 foga kijött egymás mellett, akkor kezdtünk el gyerekfogkrémet használni. 1 évesen elkezdett elszíneződni az első két metszőfoga. Hozzáteszem, sosem cumizott, sosem cumisüvegezett, 1 éves koráig azt sem tudta mi a cukor, mert véletlenül sem kapott, csak vizet ivott, úgyhogy eléggé kiborultunk. Vittük fogorvoshoz, gyerekorvoshoz, hogy mi a baj. Akkor a fogorvos ajánlotta, hogy Elmex gyerekfogkrémet használjunk, az a legjobb, bár ez fluoridos, de visszaépítheti a fogát. Persze meg kellett tanulnia kiköpni a fogkrémet. Azt is mondta, hogy sok oka lehet a romlásnak, de nyugodjunk meg, mert ettől még a csontfogai teljesen jók lesznek. A romlás megállt, sőt még javult is. :) 2 évesen nem a háziorvosunk rendelt, hanem egy másik doki, torokfájás miatt mentünk hozzá. Na, ő rendesen nekünk esett, köpni-nyelni nem tudtunk, hogy milyen felelőtlen szülők vagyunk, hogy néz ki a gyerek foga, minek adunk neki cukrosat, meg biztos cumisüvegezett, stb. Mondanom sem kell, csak néztem mint a moziban, de azért közöltem vele, hogy már bocsi, de a gyerek semmi ilyet nem kapott és amint észleltük a bajt, már voltunk vele orvosnál... Na, erre elkezdte mondani (kicsit más hangnemben), hogy sajna van ilyen, hogy minden ok nélkül elkezd romlani a fog és hogy ő a gyerekeinek Zimofluort (valami ilyesmi nevű) ad, egyiknek sincs egy rossz foga sem. Mi persze egyből vettünk is a patikában. Otthon olvasva a használatiját rádöbbentem, hogy ez nem vitamin. Igen furán volt leírva, hogy mennyit lehet belőle bevenni, milyen fluortartalmú víz mellett mennyi a max. mennyiség. A mi gyerekorvosunkat megkérdeztem és ő mondta, hogy ne adjak, mert többet árthatok vele. Akkor van értelme a dolognak, ha pontosan tudom, hogy a gyerek mikor milyen és mennyi vizet iszik, de ez persze képtelenség és még ő sem tudná ezt pontosan kiszámítani. Az Elmex teljesen jó, amivel a fogát mossuk, esetleg van Elmex gél is, amivel lehet kenni, de plusz fluoridot semmiképpen ne adjunk. Szóval ott áll a szekrényben felbontatlanul a doboz.

Bocsi, hogy ilyen hosszan írtam, de talán így érthetőbb volt, hogy mi speciel min mentünk keresztül és mégsem merem adni a fluoridot a gyereknek.

2012. szept. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem,pedig a gyerekorvos!! 1 éves koráig még ki is írta.Mint később megtudtam én tettem jól mert a fogkrém amit a kislány használ fluoridot tartalmaz,ha még a tablettát is beadom,elszürkültek volna a fogai.
2012. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

basztikuli, de most komolyan... ezek a védőnők!!! én is elolvastam a 2 tabletta használatiját a neten, és csak ámultam, mint az egyik hozzászóló, akinek a babájának romlottak a fogai. Én sem gondolnám, hogy kellene adnom, meg is lepődtem, mert hát fogkrémből meg f.mentes kell. Érdekes a védőnőm!!

Tegnap azt is mondta, hogy a babámnak adhatok vajas kenyeret (már be van vezetve a glutén) de csak a liga margarint, mert ez minden mentes (tej). Na, de kérdem én: miért kell a liga margarin, ha a tejpép, vagy a tápszer alapanyaga tej? No meg vajas kenyér, eleve??!!!

2012. szept. 18. 10:47
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
A fluor sejtméreg! Ne adj neki!
2012. szept. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem, nem, nem! Nem adtunk, és nem is fogunk, fluormentes az egész család fogkrémje, sôt ásványvízbôl is olyat veszünk, amiben nincs fluorid. Én is úgy tudom, hogy káros, pedig mikyen sokáig úgy volt beállítva, hogy egészséges.
2012. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
A fiamnak nagyon lyukadnak a fogai, úgyhogy a házidoki mondta, hogy szedjük a fluor tabit. De a fiam nem volt hajlandó bevenni, szóval áll a polcon. Viszont a fogai romlanak, már 5öt be kellett tömni :(
2012. szept. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos en elkezdtem adni az ikreimnek de szerencsere nem kaptak sokaig...mikor olvastam rola a neten hogy milyen karos mereg azonnal abbahagytam es a csalad fogkremjet is atvaltottam fluormentesre..a most 10eves nagylanyom sem kapott kicsinek fluortablettat es a fogai maig egeszsegesek...
2012. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!