Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mászni tudó babátok az egész...

Mászni tudó babátok az egész lakásban mászik? Pl. Kövön, járólapon is stb? vagy elkerítetek neki egy részt, egy szobát?

Figyelt kérdés
Én nem merem pl. járólapon mászatni, mert félek hogy felfázik + megüti magát ha ott esik el.

2012. szept. 18. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Mindenhol másztak a gyerekeim (kivéve vécé, fürdő). Nem fáztak meg, nem ütötték meg magukat a kövön sem.

Ha elzártam volna őket, viszont ordítottak volna.

2012. szept. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én még a mostani babámról nem tudok ilyen téren válaszolni,de van egy 11 éves fiam is,akinek annakidején a nappali bejáratához odahúztam a járókát,és nyugodtan randalírozhatott a szobában.Persze minden olyat elpakoltunk ami árthat neki.Az alsó polcokról fentebb raktuk a dolgokat és játékok kerültek a helyükre.

Most a 3,5 hónapos babámnál már alig várom,hogy másszon-menjen,de szerintem ha oda tudok figyelni rá,engedni fogom a konyhai járólapon is.

2012. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindenhol mászik, kivéve fürdő, wc. Az elkerített rész nagyon hamar unalmas lesz és felháborodás van belőle :).
2012. szept. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha rendesen fel van öltöztetve, nem fázik fel.

Majd ha már rohangáló baba lesz, akkor fog csak igazán nagyokat esni, nem tarthatod gumiszobában. Egy-két kopp után már ügyesebb és megfontoltabb lesz.

2012. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Hagytam mászni.Persze wc-fürdő csukva volt.

A járólap hidegsége kivédhető egy +harisnyanadrággal. Hát a koppanások ellen úgy sem lehet tenni... megtanulja, hogy a járólap keményebb, mint a szőnyeg és ott óvatosabb. Én a küszöböktől féltettem, arra pedig dobtam egy rongyszőnyeget.

2012. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sehol nincs szőnyeg a lakásban - tehát majdnem mindegy, hogy hol esett el. Soha nem zártam be őt sehová - ment mindenfelé. Eleinte ki-kicsúszott a keze (vagy a térde), de 1,5 hét után sokat ügyesedett. Majd jött a feltérdelős időszak - na akkor sokkal többet koppant, mint mászva. Nem nagyon tudod kivédeni, ő meg tanul belőle.
2012. szept. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legkisebbem mindenhol mászik,még a füribe is utánam jön. A középsőt is engedtem mindenhová,ahol én voltam,bár Ő nem sokat mászott,a nagyot viszont elkerítettem anno.


Nem fázik fel a babád,ha ha még csak mászik,ha fel is áll már kapaszkodva,akkor a lábára vastag zokni kell,vagy valami mamusz szerű,ami nem esik le mászás közben a lábáról!

2012. szept. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Wc, fürdő kivételével mindenhol mehet. Mondjuk csak 30 nm az egész lakás :-)

Most harisnyában van, később adok rá vastag harisnyát meg nadrágot.

Most próbál megállni, lépni kapaszkodás nélkül, esik-kel szegénykém :-) Semmi baja nincs. Kérdeztem róla a védőnőt, van hogy napi 2x is felborul, azt mondta ez normális. Nem sír, nem vérzik, nem látszik meg a nyoma, nem változik meg a viselkedése akkor nem kell aggódni :-)

2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az én babám már fel is áll mindenhol és kapaszkodva lépeget a bútor mellett.

Akkor ezek szerint elég rá egy plusz zokni és nem fázik fel?


Főzés közben pedig ellehet a lekerített részben.

2012. szept. 18. 16:54
 10/10 anonim ***** válasza:
a plusz zoknival vigyázz...inkább olyat vegyél, aminek vsatag a talpa, esetleg varrj bele betétet, hogy csak a talp rész legyen vastagabb. Én erre nem figyeltem, 2 zokni, mindig beizzadt a kis lába (1 zokniban meg fázott), a vége körömgomba lett :( A második gyerkőcnél már a betétes megoldást választottuk.
2012. szept. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!