Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki 1 hónapos babátok...

Hogy néz ki 1 hónapos babátok 1 napja?

Figyelt kérdés
Mikor, mennyit eszik, alszik? Milyen az esti rutin, mikor van a fürdés, alvás? Éjszaka hányszor és mikor ébred?
2012. szept. 19. 11:05
 1/4 Burgine válasza:
hát 1hónaposan még szinte egész nap alszik v eszik :) nekünk igy volt kicsit lehet tornáztatni v masszirozni a kezét lábát nagyokat sétálni.. evés az töle függ h mennyit kér minden baba más kb 50-60ml elvileg 3óránként. mi este a vacsi elött vittük fürdetni ahogy épp kijött az etetés 6-7között utána kajcsi. és alvás aztán meg ha éhes lesz akkor úgy is kelni fog. nekünk egyszer kelt hajnalba este még evet 10-11körül
2012. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még nem tudom leírni, hogy hogy néz ki, mert kb mindig máshogyan. A lányom sajnos nem csak eszik alszik, mert sír is rengeteget. Ha a hasa fáj, azért, ha éhes, akkor addig tud ordítani, amíg nem kap cicit, ha már álmosodik, akkor azért, mert akkor már semmi nem jó. Egyébként ha ez a 3 ok nem áll fent, akkor alszik, vagy már nézelődik is, sőt már mosolyog, tudunk "viccelődni" is :o) "bszeélgetni" vele. De sajnos ez a legkevesebb idő a napban.

Anyatejes (még), azt vettem észre, hogy ha fent van, tehát nem alszik el, akkor 2 óra hossza múlva megint kér enni, ha elalszik evés után, akkor alszik nagyokat, 4-5 órát is kibír evés nélkül. Próbálom tartani legalább a 2 óra hosszát, de így is fáj a pocak. Kakigondunk(om) van, mert 5. nap volt tegnap, hogy sikerült megint, bár a védőnő azt mondja, hogy normális, mert mindet hasznosítja. Ezzel valahogy nem tudok azonosulni, mikor látom, hogy már pirosodik a fejecskéje, annyira nyomja de nem jön....

Egy hónap alatt 1 kilót hízott, úh. valószínűleg jól eszik, bár én mindig elégedetlenkedem....


Az esti fürdés egyenlőre úgy van, hogy a fiam fürdik apával fél 8 körül, és utána kb. 8 körül viszem én fürdeni a lányom. Aztán még evés, és alvás jönne, ha aludna egyből. De kb. fél10 körül az összes gyerekünk (2) alszik.

A fürdés előtt kb. 6-7 körül eszik, volt, hogy aludt, és álmában fürdettem meg.

Ezzel a 21:30-22-es alvással kb. 2-kor kel újra éjjel enni, utána pedig fél6 körül. Szóval 6-ig általában kétszer kel. De volt már, hogy először 4 órakor kelt, bár akkor előtte 23-kor még evett.... Szóval napirend még nincs. Általában a délelőttök nyűgösek, mindig csak annyit alszik 9 körül, hogy épp rendet rakok a szobában, meg megcsinálom és megeszem a reggelim. Utána vagy evés van, vagy sírás, vagy altatás vagy játszás.... Délután fél 3 körül mindig evés van, mert 3-kor indulunk a fiamért a bölcsibe. Akkor séta, ha alszik, akkor 5-6-ig alszik.


Volt már, hogy megevett egy ciciből 130-at, de általában a 70-80 ml az adagja. Bár ez is változó, mert van, hogy csak 40-50-et eszik, van, hogy üvegből pótlom a lefejt tejet.

Alapvetően már várom a karácsonyt, hogy a hasfájás remélem elmúlik.


Nálatok hogy van?

2012. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk egyre inkább tápszeres a manó, mert mellgyulladás miatt (háziorvos javaslatára jegeltem) alig van már tejem, viszont rettenetes mennyiségeket meg tud enni. Kb. 3-4 óránként eszik 120-160 ml tejcit-tápit vegyesen (van, hogy csak tápit). Napközben 8-9 körül kel, onnéttól számolva van ez a durván 3-4 órás evés periódus. Evés után többnyire nézelődik a kiságyában vagy a nappaliban a heverőn, aztán a következő kajcsi előtt alszik 45 perc-2 óra, attól függ hogy gondolja. :) Délután miután a nagyobbik lányom hazajön lemegyünk az udvarra, ott is elég gyorsan el szokott aludni, amíg lent játszunk. Este a nagylányt fürdetjük fél 8-kor, majd fél 9-kor megy aludni, utána fürdik a pici, 9-fél 10 körül eszik még egyet, aztán 10-11 között valahogy elalszik. Ébredni csak egyszer ébred éjszaka, az utóbbi pár napban az is inkább hajnal fél 4-5 között. Tegnap nagyon király volt, mert 10-től 5-ig aludt, így végre egyhuzamban én is tudtam egy jót aludni. Remélem beáll ez a rendszer gyorsan. :)
2012. szept. 19. 12:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és 3 hét alatt felkapott magára egy kilót, szóval gömbölyödik rendesen. :)
2012. szept. 19. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!