Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámnak "vannak...

8 hónapos babámnak "vannak furcsa dolgai". Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Szabályos dühkitörései vannak, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja (pl. zsákmányol magának valamit, ami nem az övé és elveszem tőle, vagy valahová mászna, ahová nem tud). A legújabb az, hogy földhöz is csapja magát és toporzékol. Láttam ilyet másfél-két éves gyerkőcöknél, de 8 hónaposan ez normális? Köszönöm előre is a válaszokat, tapasztalatokat!

2012. szept. 20. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Normális. Rájött, hogy van saját akarata. Ezt hisztivel akarja elérni. Ha engeded neki, akkor sokáig fog hisztizni.

Ilyenkor ne engedj az akaratának. Vidd el onnan, tedd a szobájába stb. vagy egyáltalán ne törődj a dühkitöréseivel.

Előbb-utóbb abba fogja hagyni a hisztit.

2012. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Igen.

Ez még nem az a dac-korszak, csupán arról van szó, hogy ha már megszerez vmit, úgy tudja, h az az övé :) Ahogy írtad is:)

Ez idővel elmúlik, aztán ténylegesen majd 2 éves kora körül jön elő a valódi dackorszakban....

2012. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem kapkodom fel ha hisztizik, próbálom következetesen nevelni. Viszont azt már mégsem tudom elnézni, mikor a csempébe verdesi a fejét, mert épp rájött az 5 perc. Legutóbb azt csináltam, hogy odaadtam a cumiját és mikor megnyugodott csak akkor vettem fel. Hátha összeáll neki a kép, hogy ha nyugodtság van, akkor lehet ölben lenni, ha meg verdesi magát, akkor nem.

Nálatok meddig tartott ez?

2012. szept. 20. 21:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ekkor kezdődött :-) Az első ok az volt, hogy nem engedtem felmászni a lépcsőn. Amikor megunta a játékot, odament és elkezdett "dühöngeni".


Korán kezdik :-) Ezek azok a bizonyos apró betűs részek :-)

2012. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is ilyenkor kezdte. 1 hét múlva 1 éves, már odáig fejlesztette a dolgot, hogy a "nagy" hiszti előtt szétnéz mi van a feje alatt, ha semmi, akkor hanyatt vágja magát. Ha kézben van, mert viszem el az adott helyről, akkor ordít, kapálózik, tekereg, ha lerakom jön a földhöz vágódás. Természetesen csak óvatosan, hogy ne fájjon neki. Majd elmúlik, aztán jön az igazi hisztizés.
2012. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Mi is itt tartunk ,13 hónapos ,nem most kezdte :) én hagyom ,nem akarom hogy ezzel érjen el figyelmet. Megtapasztalja a határait ,hogy nem érdemes tényleg beverni a buksit ...
2012. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

No igen, ilyenkor kezdődik. Normális. Képzeld el, hogy kinézel magadnak egy guszta sütit, vagy akármit, amit szeretnél, de kiveszik a kezedből, mielőtt megkóstolhatnád. Vagy éppen lelkesen és kíváncsian mész, hogy megnézz egy érdekes könyvet, de felkapnak és máshova visznek. Te is mérges lennél, nem? Csak ugye a felnőttek már úgy szocializálódtak, hogy nem üvötlve verik magukat földhöz.

Én ilyenkor igyekszem valami érdekes és számára is megengedett dologgal elvonni a figyelmét. Most épp a képeskönyvei a kedvencei, ha hiszti van leülünk, és megkeressük a csigát. Szerintem nem jó "üzenet" a gyerek felé, ha nem reagálsz a hisztire, csak az akaratàt fejezi ki, ezt nem szerencsés ignorálni. Nem kell neki engedni, nem kell megkapnia, amiért hisztizik, de valamiféle reakciót csak kéne adni rá. Persze könnyen beszélek, az én fiam még csak 14 hónapos, majd a dackorszakban, amikor napi 3 hisztit levág, lehet, hogy a negyediket nem fogom sehogysem lereagálni. De szerintem általánosan minden hisztit nem figyeléssel lekezelni nem jó.

2012. szept. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nettybaba43 válasza:
ez normális az én gyerekem is kipakolt más szekrényéből a fűszereketmeg ilyesmit. sőt földhöz is verte magát de ráhagytam majd leszokott róla miután észrevette hogy nem érdekelt meg csapkodtam a kezét mikor más szekrényébe nyult így megtanulta hog ynem szabad meg nem veri magát a földhöz, Aztán jöt az hogy a fejét ütögette a radiátorba meg a falba meg az üveges szekrénybe de a védőnő azt mondta hogy ez normális. ne aggódj csak ne had rá amit csinál.
2012. nov. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!