Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokott (vagy szoktattad...

Mikor szokott (vagy szoktattad le) babád a cumiról ill. cumisüvegről?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy évesen elhagyta a cumit magától, de az üveghez egyenlőre ragaszkodik, másból nem hajlandó inni, próbáltam csőrös itatóból, sportkupakos üvegből és pohárból is. 14 hónapos.
2012. szept. 22. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam 5 hónaposan elhagyta a cumit. 15-16 hónaposan kezdtünk pohárból inni, kicsit korábban csőrösből is. Szinte egyik napról a másikra szokott le a cumisüvegről.

Viszont a reggeli és esti tej csak cumisüvegből kell neki. Próbáltam már többféle csőrös poharat is, kis bögrét, poharat, de semmi nem jó. Egyszerűen csak a cumisüvegből esik jól a tej a kisfiamnak. :)

Én is ilyen voltam. :) Ahogy elvették tőlem a cumisüveget, többé nem ittam tejet.

A fiam most 2 éves, a cumisüveg meg marad reggel és este. Napközben már csak pohárból iszik jó pár hónapja, éjszakára pedig csőrösben van a vize. Ha elmegyünk valahova, akkor kulacsban visszük az innivalót. De szívószállal és üvegből is szívesen iszik. :)

2012. szept. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányom holnap lesz 19 hónapos, és sajnos még mindig abból iszik. Meg sem tudom számolni, hány féle csőröst próbáltunk, meg sima pohár, szívószálas, volt minden. De neki a cumisüveg kell csak.

Holnap kezdjük a bölcsit. Ott két variáció van: csőrös pohár, vagy sima pohár. Én az utóbbit fogom szorgalmazni, hátha. De már előre félek, hogy nem fog annyit inni, mint szokott.

2012. szept. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom. A vizet sosem itta cumisüvegből, viszont a pohártól is messze vagyunk még. Reggeel-este cumisüvegből issza a tejet. Ez szerintem addig így is marad, amíg nem tanul meg pohárból vizet inni.

A cumi meg sajnos nagyon fontos :( Éjjel mindig és nappal is sokszor a szájában van. Nem tudom mikor fogom leszoktatni róla.

2012. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónapos lányom cumisüvegből issza reggel-este a tápszerét. A vizet szilikon csőrű tanulóüvegből issza. Sajnos a cumi nálunk is létfontosságú szerepet tölt be éjjel-nappal. Még nem gondolkodtam a cumisüvegről való leszoktatásról, én úgy vagyok vele mindegy miből csak igya a tápszert (amúgy is rossz étvágyú) és úgy látom ez az egyfajta cumisüveg jött be neki. Így hát hagyom még legalább fél évig.
2012. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A cumit is hagyom még, remélem ha nagyobb lesz kevesebbet fogja igényelni és szépen lassan leszokik róla. Ha nem megy magától, akkor majd valamivel elvitetjük.

Utolsó voltam

2012. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiam elég extrém eset, 4 évesen még mindig cumisüvegből issza a reggeli-esti tejet/kakaót. Nem nagyon örülök neki, de mivel bögréből csak pár kortyot iszik, ezért hagyom a cumisüveget, hogy megigya!! Majd leszokik magától. Nem hiszem, hogy 6-8 évesen még cumisüvegezni akar!! :)
2012. szept. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém még ovis korában is a cumisüvegből itta meg a teáját, de ettől függetlenül nagyon titkolta ezt az idegenek előtt. Ha valaki vendégségbe ment hozzájuk, rögtön dugta el a cumisüvegét, nehogy valaki meglássa. Oviba sem vitte soha magával, szégyellte. Tudta, hogy már nem való neki, de csak lassan tudott megválni tőle. Majd szépen leszokott magától.
2012. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A cumiról 2,5 éves korában szoktattuk le, a cumisüvegről 1 éves kora körül.
2012. szept. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!