Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyünk, nem igazán akár...

Mit tegyünk, nem igazán akár enni a babánk csak egy két falatot?

Figyelt kérdés
Csak a tejet. Ezen kívül még egyik kekszet,pufit,perecet.Mit adhatnánk neki hogy egyen egy kis ennivalót is ? Egy fél éve még elég jól evett. 2 éves a baba, kis lány.

2012. szept. 23. 09:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű!

Ne adj neki kekszet,pufit,perecet.

A testvéremék középső gyereke volt ilyen.

Csak a csoki,keksz,kuki,stb. ment nála is.

Elhoztam hozzánk hétvégére és mire hazavitték,már evett levest!Persze én nem adtam neki semmi csemegét!

2012. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 évesen nem baba, hanem kisgyerek. Hagyd el a kekszet, pufit, perecet és máris jobban fog enni. Sőt én megkockáztatom, hogy a tejet is csökkenteni kellene, mert az is eltelíti a gyomrát.....
2012. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát először is nem baba két évesen.

Ha nem adsz neki pufit, kekszet meg perecet, hanem étkezési időben (napi 5x) normális ételt (ebédre főttet mindenképpen)

és együtt eszik a család, nem körbe ültök "nézni" ahogy eszik vagy nem eszik, akkor majd enni fog.

2012. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

már nem baba

amugy nálunk is strájk van de amig em eszik valami normá kaját addig semmi édesség amugy az enyém fogzik is. és hiába adoma béres cseppet nem hatja meg

2 éves 13kg 40dkg

2012. szept. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A MI KISGYEREKÜNK !
2012. szept. 23. 12:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak, mi játékkal oldottuk, meg a helyzetet. Felállítottam egy rendszert. Reggel 6kor kel akkor kap tápszert, utána 8 körül reggelit, 10-11 körül 10órait délbe ebédet ebéd után alszik, és uzsi 2-3 fele és vacsi 6-7 fele. Közben sok mozgás néha néha adok neki puffasztott magvakat, mert az egészséges, kubut iszik, este meg jóéjtpapis tápszert kap.


Az a lényeg, hogy ha mondjuk egy étkezésnél csak nyammog és nem akar enni, akkor hülyéskedni szoktam vele, meg van kutyám egy tacsi keverék olyankor adni szoktam neki enni, és akkor a gyerek is eszik amikor a kutya. :D

Nem szabad feladni játszani kell a gyerekekkel, de közben semmit sem szabad erőltetni. Nehéz tudom de megéri. 18 hónapos fiam mindent megeszik a kenyeret utálja, de arra azt mondtam hogy talán jobb is! De azon kívül bármikor bármit megeszik. Megissza a vizet, a kubut, vannak most már babateák most azt issza mert meg vagyunk fázva :(


kitartás!

2012. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!