Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszak 7 hónapos...

Miket játszak 7 hónapos babámmal? Sokszor nagyon unatkozik.

Figyelt kérdés
A játékai nem igazán érdeklik. Kukucs játékot szoktunk játszani, meg énekelek neki, zenét hallgatunk, ilyenek... De sokszor kifogyok már az ötletekből és akkor unatkozik... El lenne amúgy magában ha engedném hogy a lakásban szabadon bármit csinálhasson, de ezt sajnos nem tehetem mert elég sok a veszélyforrás és éppen azok érdeklik...
2012. szept. 24. 12:15
 1/9 gabszem ***** válasza:
Hát nehéz lekötni őket. az enyém is 7 hós. Én alapból járókába rakom, mert ott nem tud elmászni, és így én is tudok tenni-venni. Ott elvan a játékaival. Nagyon szereti a zenélős kütyüket. Ha unja a járókát akkor lerakom a földre a nappaliban, hagy mászkáljon. Megy mindenfelé, figyelni kell rá nagyon, de kell hagyni hogy felfedezze a világot. A konnektorokat bedugaszoltuk, az üvegajtóra ragasztottunk kartont, amit magára tud borítani elrakjuk. Mivel már tud ülni kb. 1-2 hete, így arra is figyelni kell,hogy időnkén hanyatt szokott dőlni és nehogy beüsse a fejét. Szeret újságot gyűrkészni is de figyelni kell nehogy megegye.
2012. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gabszem ***** válasza:
még annyi hogy napi kétszer megyünk sétálni. Ha meg nagyon nyűgös és semmivel se tudom lekötni akkor adok neki babapiskótát, azzal jól elfoglalja magát :)
2012. szept. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az enyém nem nagyon marad el a járókában. De nem is szeretem berakni mert már feláll és mindenki azt mondja hogy azért ne nagyon erőltessem az állást. Babapiskótát már lehet adni 7 hónaposnak? Kell hozzá fog is? Az enyémnek még csak a két alsó teteje van kint. Úgy adhatom szerinted?
2012. szept. 24. 12:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Hogy tud unatkozni egy 7 hónapos gyerek?


tudtad hogy az unalom kreativítást szül? Hagyd unatkozni és elkezd fejlödni.


7 hósan hogyan tud rosszaságot csinálni a lakásban?

mi lesz ha elkezd felállni, és menni, akkor odakötözöd az asztal lábához?

biztosítsd be a lakást, tedd el amik veszélyesek, zárd le ahol leeshet, a konektorokat biztosítsd be stb... majd engedd hadd menjen.


7 hósan térre és kevés de intezív behatásra van szüksége, pl adj elé egy kejfeljancsit, ezzel akár félóarát is elvan. Mindig csak 1-2 játék legyen elötte, ha az összes játéka elérhetö nem fogja érdekelni, túl sok neki egyszerre.

ez majd nagyobb korban is jó, hogy a játékok legyenek megfelezve és mindig csak pár játék legyen elötte, és pl 2 hetente váltogasd neki.

2012. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kelj fel jancsival fél percet van el. Igazából az a baj, hogy inkább a mozgás érdekli, hol tudna felállni...stb Mindent nem tudok eltorlaszolni előle ami veszélyes. A szobája kb így néz ki: egyik végében cserépkályha, másik végében radiátor. Középen nagy tér. A falak körbe vannak rakva részben az ő bútoraival ill. egy nagyobb szekrénysorral amiben egyelőre még a mi dolgaink vannak. Ennek üveges az ajtaja... Ha biztonságossá akarnám tenni ezt a szobát akkor egyszerűbb lenne egy babakarámot venni.
2012. szept. 24. 13:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig én is azt mondom neked, hogy alakíts ki neki nagyobb teret, ahol mozoghat. A lakás több helyiségét hadd járja be és fedezze fel a világot. Nem szórakoztatni kell, hanem hagyni, hogy magától fedezze fel a környezetét, és ahogyan előttem írták: "az unalom szüli a kreativitást". Hagyd magára, ma kitalálja, mivel foglalja el magát, azzal fejlődik a legjobban.
2012. szept. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szekrény üvegajtaja még annyira azért nem veszélyes, figyelni kell rá, de azért nem kell elzárni előle. A fűtőtesttel minden gyermek megküzd, de max. megsüti picit az ujjait a radiátor és kész, többet nem megy arra garantáltan. A kályhával vigyázni kell, ha be van gyújtva. Ezek a vezsélyforrások minden lakásban ott vannak, de ki lehet alakítani úgy egy teret, hogy ott nagy baj vele ne történjen. Én egyébként mindig vittem magammal a lakásba. Ahol én jártam, oda letettem és ez változatos is volt neki, nekem meg nyugodt, hiszen ráláttam a babámra. Én volt, hogy babakocsiba tettem, volt hogy polifoam szőnyegre, volt hogy az elkerített nagyágyra, vagy a járókába. Mindenhol megfordult a nap folyamán. A polifoamot nagyon szerette, mert könnyen csúszott, mozgott rajta és még színes ábrákkal teli is volt. de ezek a játszószőnyegek is tutik. Az meg, hogy azt mondják, hogy ne erőltesd a járást, állás, hát ha ő feláll, akkor az nem azt jelenti, hogy te erőlteted. Ő maga dönt így. Én azt nem akadályoznám.
2012. szept. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és a babapiskótához szerintem bőven elég két fogacska. :) El tudja majszolni velük, sőt. A babapiskóta elolvad a szájban szinte.
2012. szept. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A mi 7 hónaposunk kedvenc játékai a pezsgőtablettás henger (ha van benne pezsgőtabletta is, még jobb, mert zörög) és az ásványvizes flakon. Ezekkel akármeddig elvan, sokkal jobban lekötik, mint a "hivatalos" játékai. Eldobja vagy elgurítja, aztán utánamegy, összeszedi, rágcsálja, leteperi. Majd megint eldobja és kergeti...
2012. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!