Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek érdemes elkezdeni...

Szerintetek érdemes elkezdeni 2 hónapos babának mesét olvasni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Én születése óta olvasok neki, sőt néha a hasamban is olvastam:). Szerintem mindenképp érdemes. Hamar elkezdett gagyogni, de csak ha azt nézed, hogy megnyugtató hallania az anyukája hangját már megéri.
2012. szept. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, az enyémek még később sem igényelték, csak úgy 2-3 éves koruk után. Először csak mondókákkal kezdtem, mert én nem tudok énekelni. Szóval én csak valami dúsolgatást, altatós mondókát javasolnék, hogy a napnak legyen egy lezárása, majd később alakul ki, hogy érti és kéri a mesét.
2012. szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen. Mi pl.volt , hogy felolvastunk neki. Sok sok zenét hallgatott. Sokat beszéltem hozzá.
2012. szept. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a lányomnak már akkor meséltem, amikor még a pocimban volt. Többnyire a rút kiskacsát, nem tudom, miért, de ez mindig megnyugtatta, ha túl sokat rúgkapált.


Amikor megszületett, rendszeresen meséltem neki, mindenfélét, szerintem nekem sokkal nagyobb szükségem volt erre, mint neki... :D


Mégis, amikor hasfájós lett, meg később, amikor a foga jött, és felébredt éjjel, csak a rút kiskacsára tudott újból elaludni :)


Lehet, semmit nem ért belőle, de annyit igen, hogy mellette vagy, érzi a hangodból áradó nyugalmat, csak nyerhetsz vele.

2012. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, én olvasok is neki, meg énekelek rengeteget,és most töltötte a 3 hónapot, és ezerrel magyaráz :) nagyon aranyos :)

Tudod ilyeneket, hogy hööö,heőő, meg giii, meg a többi babagügyögésfélét nyomja .

Azt látom, hogy minél többet foglalkozom vele, annál többet próbálja ő is a dolgokat.

Sokszor látom, hogy nézi a számat, és próbálja utánozni.

2012. szept. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Érdemes!!

Mert ha minden este/ néha napközben is olvasol neki akkor könyebben megtanul beszélni, és sokkal jobban kialakul neki a fantáziája....

+Sokkal jobban fog olvasni, és kevesebbet számítógépezni és tv-t nézni

2012. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó ötlet szerintetek is!:)))))))
2012. szept. 24. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze!Kommunikáció az is!Én olyan mondókákat mondok amikben testrészek vannak,és mikor mondom hogy pl "orra"akkor megcsiklandozom az orrát,vagy piszézünk,és azon nagyon nevetgél.3 hós egyébként.
2012. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem is érdemes.

A kislányomnak nem meséltem baba korában. Ő most 3 éves és egy szobájuk van így a nagyobbik már igényli. De azt vettem észre,hogy a kistesó sokkal nyugodtabban alszik,mint az eslő babánk. Lehet,hogy a természetük miatt,de,lehet,hogy a mese miatt,meg,hogy ott vagyok amíg elalszik. :)

2012. szept. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!