Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól mászott a babád és...

Mikortól mászott a babád és mikortól húzta fel magát a kiságyba? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
6 hónapos a lányom és kíváncsi vagyok mikor kezdenek a babák mászni. Tudom minden baba más és más de mégis érdekel :) köszönöm a válaszokat :)
2012. szept. 25. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A fiam tankönyvi gyerek volt:

6 hósan megfordult, 7 hósan kúszott, 8 hósan mászott, 8,5 hónaposan mászásból kiült, 9 hósan felállt. Aztán következett egy hosszabb szünet, mert csak 16,5 hónaposan indult el.

2012. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az én lányom 4 hónaposan fordult meg. és a fogacskák? ismerősömnek 9 hós a fia és már 8 foga van :)
2012. szept. 25. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 és fél hónaposan fordult meg, 5 hónaposan kezdett el négykézláb mászni és 6 hónaposan húzta fel magát állásba. Most 7 hónapos, mindenen fel akar állni, ülni viszont még nem tud. És fogacska sincs még.
2012. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 7,5 hósan bújt ki az első foga, 1 évesen csak 6 volt, 16 hónaposan pedig már 16, úgyhogy húzós 4 hónap volt.
2012. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia az én kislányom 5 hónaposan fordult, 6 hónaposan kúszott rá 2 hétre már mászott azóta is. Most 7 és fél hónapos magától feláll a kiságyban. Mindenhonnan a kapaszkodási lehetőséget keresi, hogy felálljon, magától ül, illetve térdel és megtapsolja magát :)

2 foga van alul, felül most tört át 2 szóval van mivel rágcsálni.

2012. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gabszem ***** válasza:
6 hónaposan kezdett kúszni, most lesz 8 hónapos és most már mászik is. Kb . 1,5 hete tud felülni egyedül, azóta is szinte állandóan ül ,mert nagyon tetszik neki. Még nem húzza fel magát, de pl. Bátyám kislánya 7 hónapos kora óta feláll.
2012. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 honaposan már ült, 6 honaposan állt fel először a kiskadba, ma már 8;5 hónapos és kapaszkodva megy mászik 1 hete bújt ki az első fogacska. Nagyon fürge kis mosolygós baba.
2012. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hét hónapos koráig szép lassan jött minden. Aztán nyolc hónapos korától hetente tudott újat mutatni. :)

Kerek 8hósan térdre húzta magát a kiságyban. Egy hét múlva felült egyedül. Napokon belül már stabilan, támaszkodás nélkül tudott ülni - közben persze voltak nagy borulások! 8,5hósan állt fel először, ugyanekkor kezdte a mászást is. Majd rövid időn belül megtanult a bútorok mellett lépegetni. Ami akkoriban nagy problémát okozott, hogy a felállás ment, a leülés nem. Felállt - ordított - leültettem - felállt - ordított - leültettem.... Idő kellett míg megtanulta, hogyan is lehet ezt egyedül megoldani. Lassan már 11 hónapos, a bútorok, fal, minden mellett való lépegetést már sikerült tökéletesre fejlesztenie, de kizárólag így hajlandó menni. Ha fogom a kezeit, s próbálom vezetni - akkor inkább leül. (Persze ez nem baj, én ennek csak örülök!)

Az első fogacskái 10,5hónaposan jöttek - már kezdtem aggódni. De gyorsan, egymásután, gond nélkül kint voltak!


Ennyi!


Szép napot Mindenkinek!!!

2012. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6 hónaposan forgott oda vissza, így gurulva közlekedett mindenhol.

7,5 hónaposan kezdett kúszni.

8 hónaposan próbálkozott az üléssel, de csak támaszkodva ment neki.

8,5 hónaposan kezdett ülni egyedül, támasz nélkül.

9 hónaposan állt fel először.

9,5 hónaposan kezdett mászni.

12 hónaposan elindult. (Szabályos gyerekem van XD)

Első foga 9-9,5 hónaposan bújt ki. Most 15 hónapos, 6 foga van (4felül, 2 alul) és most jön mind a 4 rágófoga!

2012. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon cukik lehetnek :) gratulálok mindenkinek a babákhoz. Nem akarom én siettetni a dolgokat. Mindig mondja apa hogy már mászik már mászik, mire odafigyelek természetes hogy nem. Mondtam neki, hogy ne siettessük a dolgokat. Majd ha készen áll rá. Persze nem mászik még csak már ő is annyira szeretné látni :) édesek :)
2012. szept. 25. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!