Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez befolyásolja a...

Szerintetek ez befolyásolja a kötődést?

Figyelt kérdés
Kisfiam császárral született. Mikor megszületett, akkor a hasam fölé tették egy kicsit, de utána elvitték lefürdetni, stb és mikor vittek fel az őrzőbe akkor fektették mellém egy percre, de csak az ágyra, utána pedig csak másnap délben lehettem Vele. Szerintetek ez befolyással lesz arra, hogy mennyire fog ragaszkodni hozzám? Rendes szülésnél ugye első pillanattól mellettem lehetett volna és ha jól tudom, hogy a szülés után közvetlenül az Anya mellkasára is teszik.

2012. szept. 25. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

érdekes, épp ma reggel gondolkodtam el rajta, hogy amikor a kislányomat szültem meg volt az "arany óránk", velünk volt az első 2 órában és utána is rooming-in-ben volt. A kisfiamnak adaptációs problémái voltak, egy percet sem töltöttünk együtt 5 órán keresztül, mert vitték a kis ufó sisakban az inkubátorba.

Szerintem ezért is van, hogy a kislányommal érezhetően erősebb a kötődésem érzelmileg....

2012. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném,hogy ez miatt aggódnod kellene.Mikor szoptatni fogod,meg lesz az a kötődés.Szülés után igaz,hogy megnyugtató a babának,ha a mama mellkasára teszik,mert hallja a szívverésed.Jó érzés.De ettől nem fog jobban,vagy kevésbé kötődni hozzád.már a pocakban kialakult a hozzád kötődés.Ne érezd magad rosszul ez miatt.
2012. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Èn külfldön élek itt a császárosoknál is rögtön oda adják és ha össze varrták akkor már rá is teszik, elvenni nem veszik töle soha sem.


Habár én nem császáros voltam de a szomszéd ágyon a csaj igen, és neki ott volt végig, max segítettek levenni róla, mikor kellett.


Kötödést nem hiszem hogy befolyásolná, de az akkori érzéseit a babának igen. akkor és ott az a jó naki, ha minél közelebb van az anyukájához, minél jobban biztonságban érzi magát. Késöbbiekre nagyon szerintem nem hat ki, habár lehet valamennyire, de akkor és ottani érzéseire igen.

2012. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sürgősségi császárral szültem.

Oda hozták egy pillanatra, hogy megpusziljam, de vitték is el egyből. Egészségesen született, nem vele volt a baj, hanem velem. Ezért csinálták meg a császárt.

Aznap 2× láttam még, amikor 5 percre odahozták szopni.

Legközelebb következő reggelen találkoztam vele újra.


14 hónapos a lányom, de a kötődést cseppet sem befolyásolta, hogy most a mellkasomon volt-e vagy nem.

Így is imád és én vagyok neki a minden.

Nem csak ettől fog kötődni a gyermeked. Legyél vele sokat, szeretgesd, énekelj neki, simogasd, olvass könyvet neki, mosolyogj rá, tanítsd, neveled.

2012. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is császáros voltam, nekem csak megmutatták, aztán délután (délelőtt császároztak) felhozták az intenzíves nővérkék pár perce a babákat. Az egyik lányom nagyon ragaszkodó, állandóan az ölemben ül, a másik nem annyira. Szerintem nem befolyásolta, hogy nem adták oda rögtön, inkább egyénfüggő, illetve attól is függ, később mennyit és hogy foglalkozol majd vele.
2012. szept. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Császárral szültem, csak megmutatták a babát és már vitték is fürdetni, Apa vehette kézbe először, amíg engem még varrogattak. Olyan szarul viseltem a műtétet, hogy kisfiam majdnem 3 napos volt, mire először a karomban tarthattam!

Most 2 éves és szinte elválaszthatatlanok vagyunk, nagyon anyás és én is elmondhatatlanul imádom. :)

Nem gondolonám, hogy a szülés körülményei döntik el a babában, hogy "megismeri-e", ki az édesanyja, kinek a pocijában lakott 9 hónapot. Ösztönösen tudják, hol a helyük, ki az anyukájuk, mint ahogy szopzni is tudnak azonnal, amint mellre teszik őket. :)


Szerintem ne félj ettől, szeresd, dédelgesd őt, hogy érezze a biztonságot, melegséget, amit csak egy Édesanya adhat meg neki.

2012. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Simán szültem a lányom is, és az ikreket is. A lányomat rám tették, apás szülés volt, utána együtt voltunk 3an még 1 órát.

Az ikreket csak épp láttam, csináltunk egy közös képet, amin tartják öket a fejemnél én meg fogom a kis kezüket, kb 2 perc volt, aztán el is vitték őket tőlem 40 km-ra (2 nap miatt korababák, ahol szültem nem volt koraosztály, ezért vitték el őket). Én nem mehettem utánuk, csak 3 nap múlva, mikor kiszedték a varratokat. Pénteken du negyed kettőkor születtek, akkor láttam őket, utána meg következő hétfő délben. Nagyon rossz volt az a pár nap, talán csak az az egy jó volt benne, hogy hazamehettem már vasárnap, és még utoljára 3asban lehettünk apával és a lányommal.

Ehhez képest a lányom kevésbé kötődik (akárkihez, nem az a bújós fajta), a fiúk meg állandóan bújnak, puszilnak, 17 hós korukig szopiztak, 2 évesek elmúltak, de minden éjjel egyszer felébrednek és keresnek, hogy ott vagyok e, szoros a kötődésük, nagyon is. Én pont hogy ennek tudom be az egészet, hogy még mindig pótolják szegénykéim azt a 3 első külön töltött napot. :-(

2012. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mind3 gyerekem rendesen szültem. Csak a 3.-kat tették rám és volt velem az 1. perctől. Ő még csak 2 éves igy nagyon szoros eleve a kapcsolatunk. 2. gyermekem két óra után hozták be hozzám, ő még mindig nagyon ragaszkodik hozzám. Az 1.-őt mivel este szültem és már 12 éve, csak másnap hozták be hozzám. Ő sosem volt az a nagyon bújós gyerek. Szerintem semmi köze hozzá. Te leszel vele mindig, hidd el hogy nagyon fog hozzád ragaszkodni. Ez olyan kb. mint hogy a szoptatott gyerek majd jobban ragaszkodik. Hát én csak az utolsót tudtam picit szoptatni, de mint irtam ő és a 2. nagyon anyásak. A legidősebb az alapból olyan csendes, visszahúzódó természet.
2012. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy császáros voltam, és szinte ugyanez történt velünk is. A védőnőm nemrég csak annyit mondott rám és a 3 éves kisfiamra, hogy :"Látom az orvosnak nem sikerült elvágnia azt a bizonyos köldökzsinórt. " :) Ez mindent elmond... :) Ha jobban kötődne hozzám, az már kóros lenne. :)

Egyébként teljesen őszintén, én azért sajnálom, hogy nem lehettem vele együtt az elején. :(

2012. szept. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én császáros voltam,a kisfiam koraszülött volt,bár szerencsére egészséges volt,de nem volt 2,5 kiló,így lekerült a koraszülött osztályra.Hamar szoptattam,ennek ellenére nem voltunk együtt az első napokban.Most 1 éves és nagyon kötődik hozzám és az apjához,pedig őt nem is engedték be olyan sokszor hozzá.Barátnőm anyukája a szülés után hónapokig nagyon beteg volt (orvosi műhiba miatt),nem tudott együtt lenni a lányával. Most már felnőtt a barátnőm és rendkívüli módon jó a kapcsolata az anyukájával.Szóval nem csak az első órákon,napokon áll,vagy bukik a dolog.
2012. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!