Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkényeztetés, de mikortól?

Elkényeztetés, de mikortól?

Figyelt kérdés

A kislányom 4 hónapos és a kezdetektől úgy gondolom, hogy a tudatos nevelés fontos, persze egy ekkora babát még nem lehet nevelni, de abból, mire hogy reagálok, észreveszi majd, mivel mit érhet el. Most az az új dolog, hogy be szoktunk ülni egy játszótérre anyummal délután és Ő ott imád kézben lenni, hiszen jó nézelődni, DE elég nehéz a feneke és egyébként se abból álljon szűk két óra, hogy kézben van.

Ti hogyan reagáltok ilyen esetben? Ha hisztérikusan sír, főleg nem veszem fel, a babakocsiban igyekszem megnyugtatni és csak aztán veszem ki, hogy ne vegye azt észtre, hogy hopp, ha üvöltök, kivesznek? Ez menni fog.. Vélemény? :)

Itthon egyébként eljátszik, bár itt is egyre gyakrabban nyőgdécsel, stb, de elvan.



2012. szept. 25. 18:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Egy 4 hónapos gyereket NEM lehet elkényeztetni! Az majd olyan 1-1.5 éves kortól kezdődik... Ő még azért sír, mert szüksége van a testkontaktusra, ez is olyan elemi igény, mint az evés! Gondolom nem tagadod meg tőle az ételt csak azért, hogy ne szokjon hozzá a jóhoz :)
2012. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Szerintem igenis van különbség a sírások között... HA most minden nyekkensére felvenném és magamhoz ölelném, akkor 1-2 évesen egy hisztis, akaratos és elkényeztetett lányom lenne, amit nem szeretnék. :)Természetesen nem hagyom keservesen sírni, de ha látom, hogy hisztizik, nem kapom fel, hanem hagyom, nyugtassa magát kicsit, majd beszélek hozzá, énekelek Neki, hiszen nem csak kézben lehet megnyugodni.. .)

Kíváncsi vagyok a további véleményekre is. :)

2012. szept. 25. 18:43
 3/27 anonim ***** válasza:
32%

én se,m értek azzal egyet,hogy ráér az anyuka ha csak 1,5évesen kezdi el nevelni.ha addig mindent megkapott,és első nyekkenésre felvették,akkor nyílván azt szokja meg azaz: igenis el lehet kényeztetni.


DE! azért egy 4hónapossal még tényleg nem kell annyira szigorúan sem bánni.

azzal egyet értek,hogy ne legyen egésznap kézben a gyerek,mert arról nagyon nehéz leszoktatni.


hogy ez mennyire válik be azt nem tudni előre..!


nekem 1,5éves a gyerekem és borzasztó hisztiket vág le,pedig nem kényeztettem el,és igyekeztem következetes lenni vele-de mégis. ugyhogy ez alkati kérdés is..

2012. szept. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
Kisgyermeki értelemmel ruházol fel egy csecsemőt, hiba :) Ilyenkor még szó sincs tudatos manipulálásról, az jóval később jön...
2012. szept. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
64%
Ők még ösztönösek, én nem vonnám meg magam tőle. Nézz utána, hogy ha például ilyen korban nem lát téged, akkor azt hiszi, hogy eltűntél, azért nyögdécsel stb.
2012. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%

Nem igaz, hogy később kezdődik. Én is azt hittem, el is rontottam. 6 hósan bent voltunk a boltban, a kicsi ült a kosárban (igen már tudott ülni), levettem a polcról a csokit (nem neki, magamnak), gondolom neki tetszett, hogy csillog a paír, ezért nyúlt utána. Én meg bele tettem a kosárba a csokit. Erre el kezdett üvölteni, mint akit nyúznak! Csapkodta magát össze vissza. Mindenki minket nézett. Próbáltam megnyugtatni, de iszonyat hisztit vágott. Én meg csak kínosan mosolyogtam. (nekem se mondta senki, hogy egy ilyen kicsi gyerek csinálhat ilyet, olvasni se olvastam. Vagy lehet az apró betűs részben volt! :D) De amúgy is hisztizik ha valami kell neki és nem kapja meg, mert messze van, vagy veszélyes, vagy meleg. Stb. Millió dolog van amit ugye egy gyereknek nem lehet oda adni, de ő szeretné. Akkor kérdem én mi ez ha nem akarat nyilvánítás? Igen is van akaratuk az ilyen kicsiknek is. Ha 1-1,5 évesen kezded el "nevelni", akkor már régen el rontottad. Addigra már kialakul a személyiségük! :) Le lehet pontozni. Akkor is ez a véleményem. Attól mert nem beszélnek, igen is értelmes lények! Okosabbak mint gondolnánk!

Válaszolva. Igen jól csinálod! Nem kell fel kapkodni. Próbáld meg a kocsiban nyugtatgatni és ha megnyugodott inkább akkor vedd ki. Ha elég kitartó vagy menni fog és a saját életedet fogod megkönnyíteni.

Akinek nem hisztis eleinte a gyereke, vagy később alakul ki az akarata a gyereknek az nem fogja megérteni, ne várd el. Az majd azt mondja, "persze 10 hónaposan nyelvvizsgázik , egy évesen meg majd diplomázik!" Mert mindenkit a sajátjához hasonlít. Pedig vannak előbb "érő" gyerekek, babák. :) Kitartást és sok sikert!

2012. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

Az egyrészt nem igaz, hogy ha egy kisgyereket nem vesznek fel, ha sír, akkor később nem fog hisztizni. Jól fogalmazta meg előttem valaki, hogy nem kell egy 2 év körüli kisgyermek értelmi színvonalát kinézni egy 4 hónaposból.

Ez persze nem jelenti azt, hogy egész nap kézben kell tartani. Halkan jegyzem meg, mert erre sokan ugranak, hogy léteznek hordozók, ha nyűgös a baba, de gyakran elég annyi, hogy viszed magaddal oda, ahol dolgod van, például leterítesz a konyhába egy pokrócot. És főzés közben beszélgetsz vele. Nekünk gyakran bejön.

Meg ezt soha nem értettem, hogy a csecsemő sírására ne reagáljunk, mert akkor megszokja, hogy sírással bármit el lehet érni. Könyörgöm, ő még sehogy máshogy nem tud kommunikálni! Egy 3 évestől már jogosan várjuk el, hogy normálisan adja elő a kívánságait, de egy beszélni még nem tudó gyerektől mégis hogyan???

Szóval, ha elfogadsz egy kritikus megjegyzést, nem jól állsz hozzá.

2012. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%

kedves lepontozók. azt gondoljátok csak 1,5kor után tudjátok elkényeztetni????

már egy 6-7 hónapos baba is tudja hogy mit kell tennie,ha ölbe akar lenni egésznap.

2012. szept. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
61%

4 hónapos gyermeked hisztizik? Ezt mégis miből szűrted le?


Én mindig felvettem mikor akarta és köszöni szépen jól van, egy barátkozós ( nem szoknyafogós), boldog és jól nevelt 2 évesem van.

2012. szept. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
42%
a kérdező nem állította,hogy a 4hónaposa hisztizik...
2012. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!