Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól használhat...

Hány hónapos kortól használhatja a bébikompot? Most 5 hónapos.

Figyelt kérdés
egy barátnőm azt mondta,már nyugodtan beletehetem,de én még ezt korainak érzem.

2012. szept. 27. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem még ne tedd bele!! Az még egyáltalán nem tesz jót egy 5 hónapos baba gerincének!
2012. szept. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem semekkora gyereknek nem tesz jót, akkor már inkább rugós hinta.

Ilyen:

[link]

2012. szept. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Ne tedd kompba később se.Hidd el nem használ a mozgásfejlődésének se a gerincének.Tedd bababiztossá a szobát és rakd le a földre egy plédre.Inkább forgolódjon,hasaljon,kússzon-másszon.
2012. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehetőleg semmikortól.

A bébikomp egy olyan eszköz, amiben a baba egy teljesen természetellenes pózban van. Ez nem tesz jót a gerincének, a mozgásfejlődést késleltetheti, kimaradhat miatta a mászás, rossz mozdulat rögzül be a járáshoz (a kompban löki magát a gyerek, és nem lépked), nehezebben alakul ki az egyensúlyérzék, mert körbe van támasztva, nem tanul meg esni (pedig ez nagyon-nagyon fontos), kevesebb önbizalma, biztonságérzete lesz, amikor az önálló járásra kerül a sor (szintén a körbetámasztás miatt), nem lesz motiváció a mászásra/járásra, mert tudja, hogy a komppal bárhová eljuthat. (Hasonló érvek miatt nem ajánlott a még járni nem tudó babákat a kezüknél fogva vezetgetni sem.) Ráadásul nagyon balesetveszélyes, mert ha a baba esik vele, akkor biztos, hogy a fejét üti be (ezért is tiltották be Kanadában).

Persze néha-néha pár perc nem árt, de csak olyan babát szabad beletenni, aki már önállóan tud ülni (azaz kiült mászásból vagy leült állásból), különben a gerincét is terheli rendesen...

Olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi,elolvasok mindent!
2012. okt. 4. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!