Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kispárnát mikortól tehetek a...

Kispárnát mikortól tehetek a baba feje alá?

Figyelt kérdés
most 5 hónapos,szerintem kényelmesebb lenne neki egy vékony kispárnával aludni,de nem tudom,nem ártok-e a gerincének?
2012. szept. 27. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is kérdeztem a védőnőtől, mert nekem a baba a feje alá gyűri a rácsvédőt,gondoltam ha lenne vékony baba párnája, kkor nem tenné. Szóval nekem azt mondta 1 éves kor urán lehet, de inkább később.
2012. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam 4 éves, de még mindig csak egy vékony (szinte csak a huzat) kispárnája van.

Tegyél a feje alá egyet és nézd meg oldalról a hátát...tuti ki fogod utána venni a párnát, ha meglátod hogy áll a gerince.

2012. szept. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A babáknak arányait tekintve még nagy a buksijuk a testükhöz képest, de még egy kisgyereknek is.

5 hónaposnak a gerincferdülésen kívül fulladást is okozhat egy kispárna.

Szerintem akkor tegyél a feje alá kispárnát, amikor már megnőtt akkorára, hogy szüksége legyen rá - szóval ha így lesz egyenesben a háta, gerince.

2012. szept. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én kipróbáltam párna nélkül,hát mit ne mondjak,nagyon nem volt jó..nekik nem nyomódik el a fejük,ilyen kemény matracon?Én nem tudnék így aludni,gondoltam ő is ezért nem alszik rendesen.
2012. szept. 27. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Anatómiailag egy 5 hónaposnak még nincs szüksége kispárnára. Viszont ennyi idős korban úgyis össze-vissza forog álmában, nem úgy alszik, mint mi, felnőttek, hogy leteszi a fejét a párnára és alszik. A mi lányunk 3-4 hónapos kora körül kapott egy játék kispárnát, azóta minden elalváskor azzal alszik el. "Nem rendeltetésszerűen" használja, hanem magához öleli és mindig így alszik el.

Szóval adhatsz neki egy kispárnát, úgyis 2 pillanat alatt lemászik róla. Viszont valószínűleg megszereti és jó elalvós játék lesz belőle.

2012. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját felnőtt testarányaidat ne mérd a kisbabáéhoz... hacsak nem abnormálisan nagy a bucid. :)
2012. szept. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: csatlakozom az előttem írtakhoz: ugyis lemészik róla. nekem 11 hósan sose ugy alszik ahogy az ágy van. Neki meg még tényleg felesleges a párna. Mi se adtunk neki aztán végülis.
2012. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem adok még neki,kis alvós ronggya már van,de a feje egy kicsit deformálódik a kemény matracon.
2012. szept. 27. 16:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 19 hónapos, és még mindig nem alszik párnán. Néha megpróbáljuk, de mindig az a vége, hogy 20 másodperc alatt le mászik róla.
2012. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!