Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sír a babám anyós kezében...

Ha sír a babám anyós kezében akkor elkérjem?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán látja a gyereket. Elmúlt már egy éves, de 3x látta.

Mindig elveszi, aztán a kicsi persze megijed, mert nem ismeri. Ilyenkor próbálom finoman visszakérni, hogy megvígasztaljam, megnyugodjon,mert tudom utána már elmaradna a kezében (bárkiében)


Szerintetek bunkóság?

Azt kapom, hogy miért vagyok ilyen amikor amúgy is keveset látja :( Megjegyzem nem a mi hibánkból...


Ti mit tennétek?


2012. szept. 27. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is eleinte mindig átvettem a lányomat ha sírt, akár anyukámnál akár anyósomnál volt. De utána rájöttem, hogy nem kell elkapkodni rögtön tőlük, nem baj ha ők is meg tudják vigasztalni. Persze ha vergődött a kezében, vagy visítozott, tehát ha nagyon sírt átvettem, de ha csak nyafogott, akkor náluk is megnyugodott. Így erősödött köztük a kötelék is.
2012. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jajjj ezek az anyósok...:)

Nyugodtan tedd azt, ami a babádnak a legjobb. A bunkóság nem itt kezdődik, hanem ott, ha valaki nem kíváncsi az unokájára!

(az én anyósom folyton a fiam arcába mászva ordít:( )

2012. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magyarázd el neki, hogy megnyugtatod, és utána visszakapja.

Fogadja el.

2012. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Most bunkó leszek, bocsi. :)

Szerintem a gyerek nem egy tárgy, hogy ha valaki ritkán látja, akkor az feljogosítja, hogy úgy forgassa, gyűrje (kis túlzással), ahogy jólesik. Egy ritkán látott plüssmackóval ezt meg lehet tenni, de egy gyerekben ez nyomot hagy, ha nagyon nem szereti és megijeszti.


Ha csak nyafog, az talán tényleg nem gáz, de ha folyamatosan sír, arról az anyós sem gondolhatja, hogy az jó bárkinek is. Neki sem.

2012. szept. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad h megijed, vagyis nem nyafogm hanem sír. Nyugodtan kérd vissza ebben az eseben. Nálunk amikor naponta látja szinta a nagyszülőket, akkor is kell pár perc amig elmegy a kezemből, először ül az ölemben, nevetgél nekik, aztán csak akkor megy oda hozzájuk. Ha megnyugodott ugyis megy majd oda hozzá.
2012. szept. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne is add neki oda.


Mi nagyon messze lakunk minden rokonunktól, haál isten anyósom tudja hogy kell a gyereknek is idö, így ö kivárja míg a gyerek megy hozzá, de anyám nem, és már kapkodja fel, puszilgatja, és a lányom meg nyomja el magától. Mindig mondom anyámnak hogy a gyereknek idö kell, és hagyja meg neki míg maga megy oda, mert év 4 látogatás (mi is 2x ök is 2x jönnek) nem a legbelsöbb kapcsolat az unokákkal.

2012. szept. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lányom is ilyen. Tipp: Mikor mama megérkezik te fogd a kezedbe a gyereket. legyen esélye a kicsinek beléd bújni, jelezvén maminak hogy ő még nem akar menni hozzá. Én általában ha vendég jön ezt csinálom. Mert ugye ahogy az egyik válaszoló is írja azt hiszik valami tárgy és rögtön lehet csűrni csavarni bárkinek. Lánykámnak általában 15 perc kell míg megszokja az adott arcot. Ezt el is mondom mindenkinek, ha bunkóság ha nem (mondjuk nem itt kezdődik a bunkóság) Szóval mama várja ki szépen míg a gyerek közelít. Ha meg nem bírja JÁRJON GYAKRABBAN!
2012. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
en is mindig kezemben tartom amikor idegen jon, es ha jelzi, hogy menni akar akkor elengedem, igy sokkal hamarabb feloldodok, akar idegen jon hozzank, akar idegen helyen vagyunk, es alltalaban leulok a foldre, hogy ha szuksege van azonnal oda tud hozzam bujni, sokszor csak egy puszira jon, es mar megy is, de kell ez neki, erezze hogy biztonsagban van
2012. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónapos és elég sokszor látja. Én már szoltam neki ha ide jön vagy mi megyünk ne kapja már ki a kezemböl mert rögtön megijed. És még csodálkozik, hogy nem mosolyog rá egyálltalán. Másra meg teleszájjal vigyorog. Nem mindegy szerintem , hogy közeledünk egy babához. Nagyon el lehet "vaditani" őket így.
2012. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is sokszor vagyok ilyen helyzetben, mert mi is ritkán találkozunk a családdal. Megértem, hogy imádják az első unokát (nálunk legalábbis), DE 4-essel teljesen egyet értek.

Potyogtak a fiam könnyei, 1 évesen ringatta és mondta, "itt a mama, megnyugtat, feldobál, jajdejó" a fiam meg nyújtózkodott sírva értem. Anyósom meg mondta, hogy "nem adlak anyának, vele nagyon sokat lehetsz még" és meg se hallotta, hogy kérem vissza a gyerekem. Akkor kivettem a kezéből, megnyugtattam. Utána elbeszélgettem anyóssal, hogy ezt hiába szeretné (és hihetetlen neki, de én is szeretném), ez így nem működik. Fél, anyát akarja, megijedt, miért kell erőszakoskodni? Ha előbb (minden féléves találkozás után, amíg kicsi és nem emlékszik annyira) barátkozna, pár óra után kéredzkedne az ölébe. Pl. én nagymamám így csinálta, és 2-3 óra után már ment volna vele másfél évesen kettesben a játszótérre kézen fogva. Mert nem erőszakoskodott.

2012. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!