Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktátok a levegőbe...

Ti szoktátok a levegőbe emelni a babátokat?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Most olvastam a shaken baby szindrómáról és nagyon megijedtem,mert én szoktam csak felemelni a babát magasra,nagyon élvezi. Ugye ennyitől azért nem lehet baja? 5 hónapos.

köszönöm


2012. szept. 27. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem lett és nem is lesz baja ettől.mi is emelgettük, "röptettük" stb....csak vigyázni kell a nyakacskájukra.no meg semmi tul hirtelen mozdulat.Élvezika babák ezeket,nyugi :-)

2012. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pedig most teljesen kikészültem,hogy ártottam neki. :( azóta is erről olvasok. Mi is szoktuk "röptetni" ti,hogy szoktátok levegőbe emelni a picit?
2012. szept. 27. 14:34
 3/8 anonim ***** válasza:

A shaken baby szindróma szerintem nem teljesen ez, hanem az az, amikor pl. fekszik a gyerek a hátán, és valaki jól megfogja a vállainál és elkezdi erősen megrázni.


Én is szoktam a levegőbe emelni, fel-le néhányszor, max. 3-szor egymás után. A hóna alatt fogom és nagyon élvezi.

2012. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"ehhez már nagyon durvának kell lennie a játéknak. A szerető csikizés, ringatás, babapaskolás nem okoz SBS-t. Ugyanígy a hintázás, vagy a rázós úton autózás se. Ahhoz, hogy megrázott gyermek szindróma alakuljon ki, szándékos és erőszakos bánásmódra van szükség. A legtöbb esetben az az ok, hogy az elkövető elveszti a fejét a gondjaira bízott gyermek társaságában. " :-)

Semmi baja nem lesz egy kis röptetéstől :)

2012. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,de azt is írták,hogy a magasba "dobálástól" is lehet... már sírtam is,hogy biztos csináltam valami kárt. :(
2012. szept. 27. 15:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez a szindróma elvileg agyrázkódást okoz, amit szinte azonnal észrevenni.

Ha babád jókedvű. nem látsz rajta semmi változást, akkor minden ok.

Gondolom nem 1 m-re a fejed fölé szoktad "hajigálni" a gyereket, és nem erőszakosan. Ha finoman csinálod, nem lehet baja.

2012. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, ez a legújabb mumus, amivel a kisgyerekes szülőket ijesztgetik. Most nagyon felkapták. Annyira, hogy a párom nagymamája felhívta a férjem keresztszüleit, hogy szóljanak nekünk, mert ő ezt olvasta, és rossz nézni, hogy hogy bánunk a gyerekkel. (tudniillik mi is szoktuk dobálni). Az égvilágon semmi baja nincs, okos, aranyos, imádnivaló hisztiherceg, most 14 hónapos. Ahhoz, hogy sbs alakuljon ki erősen, de tényleg erősen kell megrázni szerencsétlen gyereket, úgy, hogy a feje előre-hátra lendüljön. Ez dobálás közben nem alakulhat ki. Viszont jól meg lehet ijeszteni vele a szülőket.

Nyugi :)

2012. szept. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2012. szept. 28. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!