Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek "hétalvó" a másfél,...

Akinek "hétalvó" a másfél, két év körüli gyermeke, hogy alakul a napotok? Ébredés, evés, alvás, lefekvés stb?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy hányszor eszik a gyerkőc egy nap,alszik e délután(,mennyit?)?

Köszönöm a válaszaitokat!


2012. szept. 27. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a hét alvó és a mennyit eszik dolgot? Most akkor arra vagy kiváncsi hogy alakúl egy másfél év körüli gyerek napja????? Lányomé így: fél 9: Ébredés 240ml tápsz.

11: reggeli minden amit mi is

1kor: ebéd amit mi is

fél 2kor:alszik másfél órát

ébredés után: gyümölcs nasi amihez kedve van.

fél7kor: vacsi amit mi is

fél9kor:alvás 180ml tápsz.

2012. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia:)


Igen ,ahogy a kérdésemben írtam is,arra vagyok kiváncsi,hogy akinek a babája "hétalvó" vagyis reggel sokáig alszik(felénk igy nevezik a későn kelőket),hogy alakul a napjuk,többek között ezt kérdeztem!

Azért,mert ugye ha későn kelnek ,az én lányom 10-11-ig is alszik,akkor nem ugyan az a napirend,mint amikor 7-8 körül ébrednek.

Az ebéd teljesen eltolódik,mert nem tud enni délben,ha 10-11 -kor megissza a 240 ml tápszert!

A "mennyit" a délutáni alvásra vonatkozik,mert az én lányom képes aludni 2.5-3 órát is :).

Szóval csak arra lennék kiváncsi,hogy alakul ez más gyerekeknél!

Minden érdekel,ami ehhez köthető!:)

2012. szept. 27. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Első gyerekem imád aludni.

1,5-2 évesen már csak egyszer aludt nappal (azt hiszem 16 hós korától).

Reggel 7-8-ig aludt, utána örültem, ha délig kibírta, de inkább 11:30-kor már aludt, 3-4 órát aludt nappal. Este 8-kor újra alvás.

Evések: ébredés után tápszert kapott, és evett pár falat valamit, aztán 11-kor ebédelt, utána du 4-kor uzsizott, de megint csak keveset, inkább 6 fele evett többet, majd 8 órás alvás előtt tápszer.

Nem volt valami nagy evő, nagyon keveset evett, mennyiségre is és válogatós is volt.

Egyébként már lassan 4 éves lesz, még mindig nagyon sokat alszik és még mindig keveset eszik, bár ez már jobb egy-két fokkal, mióta ovis.

2012. szept. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj nem kötekszem komolyan. Mikor teszed le aludni este, hogy 10-11ig alszik. nem hiszem hogy ezt 8-9től csinálja. Szerintem ha du. is 3 órát alszik rettentő későn teszed le aludni. Szerintem ez nem egészséges....... Fel van borulva a kis bió ritmusa.
2012. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 16 hónapos fiam képes akár délután 1ig is aludni, de 11 előtt nem kel fel, ha nem ébresztem. Akkor kap tejet vagy kakaót. 1-2 körül ebéd. Uzsira valami ki gyümit bekap ha olyanja van este vacsorára szemdvics vagy tejberizs ilyesmi. este 8-9 körül alszik el.
2012. szept. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


utolsó előtti hsz-nek.

Többnyire este 9.30 max. 10-kor már alszik a lánykám.

Van,hogy 9kor felébred,megissza a tápszerét és még vissza alszik 1 órát,vagy többet.

Ha felkel eszik valami könnyűt,gyümölcs,keksz,joghurt,müzli stb.

Du. 2-ig a szabadban vagyunk..ekkor van az ebéd..utána alvás 4-5ig.Ha felkel nem eszik,hanem "csak rágcsál "valamit.7 körül vacsi ,lefekvés 9után akkor megiszik átlag 240 ml tápszert.

Igy alakul a napunk.

Amikor alszik,akkor végzem a házimunkát,főzés..amit kell .

Délelőtt bolt együtt...délután megint udvar,játék ,séta a szabadban,szinta sötétedésig:)

Szerintetek ez felborult biológiai órát mutat???

2012. szept. 27. 22:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát felborultnak nem mondanám, de lassan itt az ideje normális keretek közé szorítani a napotokat, gondolom egy év múlva ovis lesz, ahová időben be kell érni, és délben, max. f1 kor alvás van. Így igen, kicsit el vagytok csúszva, felborulva nem. De szerintem e kérdést nem is neked szánték, hanem egy másik válaszolónak, akinek még sokkal később ébred a gyereke.
2012. szept. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nagyon fel van borulva a napi rendetek. Mi lesz vele ha bekerül oviba? Hogy fogja tudni kiphenni magát?

Én a helyedben igen is elkezdenék egy rendes nap rendet kialakítani a lányosnál.

Tudom nem szent írás de annyira elvagytok csúszva.

Én most a bölcsit tudom amikor délben alvás és fél három 3kor legkésőbb keltik a gyerekeket. Na ha a te gyereked bekerül a bölcsibe oviba akkor nagyon nehéz lesz neki.

Nekünk este 8kor de legkésőbb fél kilenckor alvás van és reggel 7 körül már kell a lányom. Délben alszik és fél háromig. Két éves lesz a lányom novemberben és már nagyon régóta csak egyszer alszik napközben.

Szerintem próbáld meg, hogy egy kicsit korábban kelteni. Kezdetben nagyon nehéz lesz de az ő érdeke is. Képzeld el amikor bekerül egy új helyre nem lesz elég neki, hogy az új környezetet megismerje de még az új naprendet is meg kell szoknia. Mert nem fog automatikusan menni az átállás.

2012. szept. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Ti válaszaitokat is:)


Értem már...csak még szerintem ráérünk a "szokatásra" még csak 17 hós a lányom.Igaz iszonyú gyorsan telik az idő:)

Az este azért húzódik igy el,mert nagyon sokáig kint szoktunk lenni az udvaron.Vidéken lakunk,nagyon kis csendes,nyugodt helyen...hatalmasakat sétálunk ,biciklizünk stb.

Bár,már hamarabb sötétedik ez előrébb fog hozódni,mármint a fürdés,alvás.

Hozzá tartozik az igazsághoz,hogy szerencsés vagyok ezért is,mert a kislányom nagyon jó alvó volt születésétől fogva.6 hetes korától végig alussza az éjszakákat...tényleg csak evett,aludt 6 hós korig.


Megfogadom a tanácsokat,korábban lesz az esti "villanyoltás",kíváncsi leszek ,így meddig alszik reggel:)


Ma 10.30-kor kelt :)

2012. szept. 29. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!