Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nem baj ez? Válaszoln...

Anyukák! Nem baj ez? Válaszolnátok minél többen?

Figyelt kérdés

10 hós a kisfiam (korababa volt,34,hétre született pici súllyal)de még nem tud ülni.

Mászni már régóta tud és mostanában mindenhova felkapaszkodik,de térdel közben még nem áll.

Annyi negatívumot kaptunk már emiatt,hogy még nem tud ülni.

De mit csináljak,nem egyformák a babák.

Szerintetek,meddig "kell" hogy felüljön,hogy tudjon ülni?


2012. szept. 28. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédok, anyósok, barátok mindig okoskodnak, meg kell tanulni nem foglalkozni velük. Nincs a babáddal semmi baj, még belefér, hogy nem ül. Mindegyik babó más tempóban fejlődik. Barátnőm kislánya 1 évig alig mozgolódott valamit, ülni, állni semmit nem akart, aztán egyszer csak felült, felállt és nagyon hamar behozta a "lemaradást". Ne foglalkozz a sok okostojással, tényleg!
2012. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem tud ülni, pedig teljesen egészséges. Pont tegnap kérdeztem a gyerekorvostól erre rá és azt mondta, hogy sokan úgy ülnek, hogy amikor megtanulnak állni, akkor visszahuppannak a fenekükre és úgy tanulják meg. Állítólag én is így ültem. A legfontosabb, hogy mászik, ennek van jelentősége egyedül. Ne aggódjatok, semmi baja sincsen:)
2012. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy mászik. Az a jó ha sokáig mászik, az nagyon sokat fejleszt. A leülés pedig majd megy neki, hidd el, egyszer majd mászás közben megáll és leteszi a kis popiját, rájön, hogy úgy jó játszani és tökéletesre fejleszti :)
2012. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szuper aranyosak vagytok,nagyon köszönöm nektek!

Örülök,hogy vannak még ilyen rendes és jóindulatú Anyukák!

2012. szept. 28. 09:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem ült,egyszerre kezdett járni és ülni,addig eldőlt mindig.De onnantól hogy 11 hónaposan felhuzta magát az ágy szélén és megállt,ülni is ült.

Hjajj mit halgattam én addig hogy a józsika pistike mariska már 6 hónaposan ült,7 hónaposan cigánykerekezett...

2012. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányom már 6 hónaposan ült, és 9 hónaposan önállóan járt.

A másik viszont "lusta" volt. 7-8 hónaposan állt fel a kiságyban, és úgy huppant a popsijára. Fekvésből felülni csak azután volt hajlandó, amikor már tudott járni is, egy éves kora körül.

Semmi baj nincs a babáddal.

2012. szept. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek mert nekem is korababa lett a lányom. Annyi különbséggel hogy ő a 29. hétre született és 1010 g-al.


A dokinénink mindig nagyon biztatott és a védőnő is, hogy bármit amit a vele korabeliek tudnak már csinálni, azt én ne várjam el tőle azonnal. Hisz már az óriási küzdelem egy koraszülöttnek hogy behozza azt a súlyt amivel egy időre született baba születik.

Már ez önmagában hatalmas dolog tőle.

Másrészt el kell fogadni hogy ők a kortársaikhoz képest lassabban fejlődnek, viszont nekik/ nekünk ez óriási lépés.

1 éves volt a lányom, de még nem tudott mászni pedig rengetegszer próbálkoztam vele. Aztán születésnapja utáni nap eljött hozzánk a védőnénink és addig-addig próbálkozott vele, mígnem elkezdett mászni. Hát hatalmas volt az öröm!

Mire oviba került, már réges régen behozta a kortársait. A dokinéni szeme fénye, büszkesége, mindig emlegeti hogy egyáltalán nem lehet észrevenni hogy korababa volt.

Most már iskolás, magasságban is lekörözi a társait.


Az összes korababa valódi kis hős!

2012. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 33. hétre született, ő is elmúlt 11 hónapos, amikor sikerült felülnie egyedül, csak eztán kezdett mászni is, majd pár nap múlva felállt bútor mellett. 13 hónaposan megtette az első kapaszkodás nélküli lépéseit. Engem is sokat piszkáltak a többi anyukák, hogy az övék félévesen már szalad, nem is esett jól a dicsekvésük, na de ez nem verseny! Kitartás, minden rendben lesz!
2012. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bár én túlhordtam a kisfiamat,mégis csak 9 hónaposan ült fel először,majd 14 hónaposan járt,ehhez képest a te babád szuper ügyes:)
2012. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam a kiírt időben született, de elég lassú volt a mozgásfejlődése. Engem nem szekált senki sem, éppen eléggé idegesítettem én saját magamat azáltal, hogy itt mindenkinek szuper gyereke volt akkortájt... nos, a drágám tíz hónaposan még csak kúszott, azt is csak későn kezdte el, majd egyik pillanatról a másikra felállt, majd onnan négykézlábra ereszkedett, és mászott, azután elindult és végül állásból tanult meg leülni. Szóval gyereke válogatja, ma már nem idegeskednék rajta, mert nem szabad összehasonlítani őket. Ha megbízol az orvosotokban és a védőnőben, akkor rájuk hallgass, de a többi kritikával ne foglalkozz! Szerintem nagyon ügyes a babád!
2012. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!