Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is van így? Ti hogy...

Másnál is van így? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam mostanában többször is felébred éjszaka és nem hajlandó visszaaludni. Ilyenkor vagy játszani akar, vagy rajtam akar lógni. Ha leteszem, ordít. (De persze játszani is úgy, hogy én vagy az apukája játszon vele.)Nekünk már ez kissé fárasztó, mert nem tudjuk kipihenni igazán magunkat. Pedig nem volt Vele gond, mert már szépen átaludta az éjszakákat, nem értem mi van Vele hetek óta. Gondoltunk a fogára is, de úgy tűnik nem az a baj. (Amúgy már 7 fogacskája kint van és ahhoz képest egész jól viseli eddig.) Nappal sem alszik túl sokat, hogy esetleg ez miatt nem akarna éjjel rendesen aludni.
2012. okt. 1. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy leírtad nálunk is ekkortájt volt ez. Mozgásfejlődés előtt állt nálunk, akkor ébredt meg saját mozgására. Pár nap alatt nálunk abbamaradt, és aludt rendesen
2012. okt. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődés, szeparációs szorongás...

Próbáltátok magatokhoz venni? Akkor jó eséllyel mindannyian tudnátok aludni:)

Egyedül éjszaka "fél", hogy nem vagytok ott, ő még nem tudja, hogy attól, hogy a másik szobában vagytok, ő biztonságban van. Neki még kézzelfoghatóan kell anya/ apa ahhoz, hogy biztonságban érezze magát.

2012. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: nálunk bevált az is h égve hagytam a folyosón a villanyt, beszűrödött hozzá egy kis fény. Megtalálta alvótársát, annak beszélt, és egyszer csak elaudt.Volt amikor bent voltam vele, simogattam, megnyugodott és aludt. Nyugodtam menj be hozzá, nem fogod ezzel "elrontani"
2012. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még egyszobában alszik velünk, de az ágyában. Próbálkoztunk azzal is, hogy közénk raktuk, de akkor meg mászik rajtunk, feláll stb.
2012. okt. 1. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:

"mászik rajtunk, feláll"

ezzel meg is van a probléma forrása:), a mozgásfejlődéssel járó új tudományok izgatják. Sok babánál van ez a jelenség, amint lecseng az újdonság varázsa, sokat fog javulni a helyzet. Addig pedig kitartás, ez ellen nem nagyon van praktika.

Esetleg annyi, hogy amikor ébred próbáljatok minél kevesebbet beszélni hozzá, ne "kerítsetek neki túl nagy feneket", hogy ne legyen "érdemes" ébren maradnia, hiszen semmi érdekes nem történik éjszaka, mindenki alszik.

2012. okt. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kislányomnál is éppen 7 hónaposan volt ez. Addig tökéletesen aludta át az éjszakát, akkor viszont óránként ébredt. Bár megitattam, visszaadtam a cumiját és aludt is vissza. De azért így is fárasztó volt a folytonos kelés. Ki ne vedd az ágyból, közétek meg pláne ne tedd. Én mondjuk beszélni sem szoktam hozzá, éjjel soha. Pár hétig tart és vissza áll minden a régi kerékvágásba. Mozgásfejlődés miatt van.
2012. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez egy normális fejlődési lépés, mi is átestünk rajta. A mai napig nem tudom, hogy mi volt a konkrét ok: fognövés, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás... nem tudni, de egy hónap alatt elmúlt.

Nálunk a következők váltak be:

-Melegebben öltöztettük éjszakára.

-Külön szobában aludt. Amíg a mi szobánkban aludt külön ágyban, gyakran felriadt a forgolódásunkra, de külön szobában gyönyörűen végigalussza az éjszakákat.

-Ha halljátok, hogy "megszólal" éjjel, ne vegyétek fel. Persze ha kétségbeesetten sír, akkor igen. De ha csak "tájékozódó jelleggel" beszélget, hagyjátok. A mi lányunk ezt csinálta gyakran, az éjszaka közepén arra ébredünk, hogy gőgicsél, pont úgy, mint ha azt kérdezné: "Hahó, nincs kedvetek játszani egy kicsit?" Pár percig mondta, mondta, mi néma csendben feküdtünk, erre belátta, hogy nincs kedvünk, és visszaaludt. :)

-Hagyjátok egy pár percig sírni. Egy pár perc (0-5) sírástól semmi baja nem lesz, viszont megtanulja, hogy éjszaka nem randalírozunk. Nagyon hamar megtanulja. :)

2012. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!