Müttyentyű kérdése:

Hogyan altassam?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kislányom, az utóbbi időben (2 hétben), akármilyen fáradt, szinte mindig sírva, szinte ordítva alszik el. Nem tudom mitől van. A pelusa tiszta, a pocak tele, iszik is mielőtt elalszik és mégis. Van anyuka aki hasonló cipőben jár/járt? Mit tett?
2012. okt. 1. 12:01
 1/4 gabszem ***** válasza:
Hát lehet hogy szeparációs szorongás kezdődik, vagy egyszerűen csak lázad az alvás ellen, mert ebben a korban fedezik fel igazán a világot kúszva-mászva-ülve. Szerintem majd elmúlik, próbáld nyugtatni, dajkálni, ölelgetni.
2012. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogyan altatod?
2012. okt. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Beviszem a szobájába, amíg a kezembe van, elmondom neki, hogy most aludni fog, nyuszkó már várja az ágyban (van egy alvós nyuszija), biztosítom róla, hogy a közelbe leszek, hogy szeretem, és aztán beteszem az ágyba. Még kicsit simogatom, betakarom, és ha nem ellenkezik (ez van ritkán), akkor 2-3 percen belül elalszik. Vagy, rögtön sír, ülne/állna fel, rúgja a kiságyat, de közben már a szemét alig tudja nyitva tartani. Ilyenkor kiveszem, megnyugtatom és kezdjük elölről. De ha már vagy 4-5. próbálkozásra sem akar így elaludni, akkor kijövök a szobából, becsukom az ajtót. Hallom, hogy sír, de pár percen belül elhallgat és elalszik. Nagyon nem szeretem, ha sírva alszik el. Mit csinálok rosszul?
2012. okt. 1. 12:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem csinálod rosszul, csak azt a részt hagynám ki, hogy ha nem alszik el, akkor kimész:). 8 hónaposan épp benne van a szepaszorongásos életkorban, neki az nagyon nagy stressz ha egyedül hagyod:). Egész egyszerűen fél, hogy egyedül marad és Te eltűnsz. Ő még nem tudja, hogy akkor is ott vagy ha nem lát, és akkor is ott leszel, amikor ő egyedül van, nincs ebben semmi különös, ez élettani dolog. Nincs még olyan szinten fiziológiásan agyilag, hogy tudja, nem tűnsz el örökre azzal, hogy kimész a szobából. Ezen összefüggés értéséhez kell bizonyos agyi fejlettség, ami egy 8 hónaposnál még nincs meg:).

Amit tenni tudsz: soksok türelem, és megvárni míg elalszik, ebben segíteni továbbra is, ahogy eddig. Ez kell ahhoz is, hogy az alvást/ altatást ne rossz dologként élje meg, ne társuljon stresszel az elalvás rituáléja.

2012. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!