Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kezdeni a darabos...

El lehet kezdeni a darabos ételhez szoktatni úgy egy 8 hónapos babát, hogy nincsen még egy foga sem?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

hát szerintem egy próbát megér.

nekem 3gyerekem van, az egyik napokon belül 8hónapos és nincs foga.

Mindnek későn jöttek a fogaik.

az első nem volt hajlandó semmilyen darabos ételt enni addig amig nem volt foga, illetve amig alul csak kettő volt, addig sem- majd megfulladt mindentől.Csak 5-6hós babáknak való bébiételt kapott, vagy amit én készítettem neki, az is nagyon finomra volt turmixolva. 11,5hós volt, mikor a felső4foga elkezdett kibújni- onnantól kezdve viszont szinte egyik napról a másikra elhagyta a püréket és rágni akart.

A másik pont az ellenkezője volt. 7hósan még nem volt foga- már kiflit akart rágcsálni- egy évesen 2foga volt kint teljesen és még 2félig látszott, de már azt ette, mint mi.

A 8hósomnak még nincs foga, de egy-két hét mulva egy 8hónaposoknak való darabos bébiételt meg fogok vele kostoltatni, hogy bejön-e neki, vagy sem.... :))

2012. okt. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Puhára főzöd, és olyan darabokat adsz neki, amit nem baj, ha egyben lenyeli.
2012. okt. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
16%
Pedig ebben a korban már kéne hogy legyen foga. Azért sem kezdett el még nőni egy sem, mert még nem kapott semmit. Nyugodtan adhattál volna már korábban is. De csak fokozatosan. Reszelt, pépes kaját ,se bébi ételt nem kapott még??
2012. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de ne erőltesd.

Valószínűleg kifogja köpni vagy fulladozni fog tőle.


Nekem van olyan ismerősöm, akinek a gyereke 13 hónapos koráig egyetlen egy foga sem volt és vígan ette a darabost.

A lányomnak 1 évesen pont 12 foga volt és csak akkor kezdett el darabosat enni. Előtte rá sem lehetett venni, mert csak fulladozott tőle. Utálta.

2012. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!