Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Járni tanuló egy évesre kell...

Járni tanuló egy évesre kell cipő a lakásban, vagy nem?

Figyelt kérdés
Sógornőm állandóan azzal nyaggat, hogy adjak rá olyan cipőt a lakàsban is, ami tartja a bokàját, mert úgy könyebben megtanul jàrni. A vèdőnő szerint meg minèl többet lgyen mezítlàb, nyáron akár az udvaron is. Ti hogy csináljátok.? Bemt a lakásban már ügyesen togyog, de amint cipő kerül a lábàra, csak mászni hajlandó.
2012. okt. 1. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
sógórnőd hülyeséget beszél. 1.: a láb normális kifejlődéséhez elengedhetetlen a mezítlábaskodás, minél nagyobb mértékben, és minél természetesebb talajon(udvar) annál jobb. 2. cipő már csak akkor kell, ha TUD járni, addig teljesen felesleges, pénzpazarlás. rendes, lábat tartó cipő kell ugyan, mondom még 1x, ha jár, és nem csak totyog. benn a lakásban is az a legjobb ha mezítláb van, persze nem télen, kinn a hideg járólapon.
2012. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egy bölcsis gondozónéni (első)
2012. okt. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A mezítlábas megoldás a legjobb!Ezt nekünk az ortopéd szakorvos mondta.Így kialakulnak a talpán a megfelelő izmok,és nem befolyásolja a természetes járást a cipő (legyen az bármilyen talpú,kiképzésű is).

A lakásban miért kellene neki cipő?Ez butaság.Nyilván stabilabban érzi magát mezítláb,ezért szeret úgy mászkálni.

Én is mezítláb hagytam a gyerkőcömet és minden rendben van /volt vele.

2012. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A védőnőnek van igaza.
2012. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A mezítlábas megoldás a legjobb, de csak addig, amíg nem egyenes talajon járkál, azaz pl bent a kövön, padlón, stb. Kint a füvön, homokban, kavicson tényleg nagyon jó a mezítlábazás, mert úgy valóban szépen tud fejlődni a láb. De bent, amennyiben nem homokos, füves a talaj, jobb ha cipő van a lábán a gyereknek, elkerülve a bokasüllyedés és lúdtalp kialakulását. Szóval részben mindenkinek igaza van. Viszont amíg nem jár önállóan én sem adnék rá cipőt, csak ha elkezd járni, viszont akkor szerintem nagyon is fontos hogy ne mezítláb legyen bent a gyerek. Tök mindegy ki vagyok és honnan tudom, mert ahány orvos/védőnő/anyuka/stb. annyi féle vélemény.
2012. okt. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Èn is a mezítlàbas/zoknis verzióra szavazok, csak annyira idegesít akárhányszor jönnek ezt nyomja... Náluk meg az van hogy a gyerekeinek van egy csak bentre használatos szandijuk és mindig cipőben vannak. Ha jönnek hozzànk akkor hozzàk a bemti cipőt is. Mert szerinte befelè àll a bokàjuk. Egy4 meg egy2èves gyereke van. Nekem van egy 6 èves fiam is, de mindig mindent jobban tud nàlam a gyereknevelésben mert ő az idősebb.
2012. okt. 1. 22:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Én cipőmániás vagyok. főleg a babacipőknél, de nekem is több cipőm van mint bugyim:D

1 éves (már tud járni) lánykámnak kicsit több mint 20 pár cipellője van. (Nagyon édik, de én mindig valami cipővel kapcsolatos ajándékot kapok mert ez a hobbim:D)

A lényeg, hogy ettől függetlenül én sem adok bentre neki! Kint járkál eleget cipőben! Ha már hűvösebb van kicsit és a csempe nagyon hideg, de még nincs igazán hideg a padlófűtés elindulásához akkor rádobok egy ,,tapadós" zoknit, hogy abban riszálhasson:). Én magam nyári születésű vagyok és nyár elején tanultam meg 1 évesen járkálni. Soha 1 db cipőt sem adott rám édesanyám, mert faluban éltünk és elszaladgáltam én úgy is az udvaron... még akkoriban nem is igen volt lehetőség mindenféle cipőt venni. pláne nem olyan kicsit és ami még nyári is... A lényeg, hogy soha semmi bajom nem volt! testvérem viszont lúdtalpas, ő téli baba volt és ő pl már használt bakancsot és bentre is cipőt mivel régebben hírből sem ismerhették a padlófűtést...na akkor hogy is van ez?

2012. okt. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, mert ezek szerint az ortopéd orvosok sem egyformán beszélnek. Nekünk azt mondta, ha az ideje nagy részében már álldogál a bútor mellett akkor adjak rá cipőt, még pedig olyat, aminek nem merev a talpa, de a saroknál és a bokánál tartja a lábát. Mondjuk én maximálisan megbízom ebben a dokiban, mert az egyik legjobb szakember mifelénk.
2012. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a zoknira szavazok. Sőt, nyáron kint sem adtam rá cipőt. Mi is úgy nőttünk fel, hogy nem volt rajtunk cipő, és mégsincs semmi baja a lábunknak.
2012. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!