Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban ennyire fontos és...

Valóban ennyire fontos és elengedhetetlen, hogy a gyermek CSAK márkás és mesefigurás ruhákban járjon?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt,hogy egyre több ismerősöm meg van őrülve, hogy az ő gyermeke CSAK Thomas-os,Chuggington-os,Verdás,stb. holmikban járhat.Még a gyerkőc pici (5-10 hónaposok),tehát nem az ő mániája,hanem az anyukájáé.

Ugyan ez a helyzet a Nike,Adidas,stb. márkákkal is:csak azért járatják abban,mert az a "menő" és nem azért,mert pl. meg van elégedve a márka nyújtotta minőséggel.

Csak én vagyok ennyire ódivatú,hogy ezeket nem tartom fontosnak (én inkább tartom szem előtt hogy kényelmes és jó minőségű anyagokból készüljön, valamint hogy kedves gyermekeknek való mintázatú holmik legyenek)? Engem sokszor már kifejezetten irritál,hogy a gyerek egy kész hirdetőtábla;ráadásul sok esetben ehhez hihetetlenül nagy stílustalanság,ízléstelenség is társul.

"Mindegy mi az,csak aggassuk rá a gyerekre,hogy mások lássák!"

Tudom, mindenki úgy és abban járatja a gyermekét, amiben éppen akarja;de érdekelne, hogy mások szerint ez valóban normális értékrend?


2012. okt. 1. 21:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem :)Hidd el a márka nem ér semmit. Én nem nagyon találkoztam még rossz babaruhákkal. Mi örököltünk sokat, nem verdás stb. és mégis nagyon jók :)


Én személy szerint 1 valamit nem értek, de nincs gyermekem így lehet később fogom megérteni.


Olyan kisbabákat akik még nem tudnak mászni, járni minek öltöztetik kis szoknyákba, meg szoknyás ruhákba? Erre valaki a választ tudja?

2012. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Igazad van hogy így látod!Sajnos ez van!A szeretetet és a türelmet amit a gyermek felé kellene árasztani sokan így próbálják pótolni. Meg kifelé mutatni hogy milyen divatos és tehetősek...De az hogy az a cipő vagy kis ruha kényelmes is legyen nem számít. Fél éves kórtól szinte ciki rugdalózót rájuk adni.Csak a szabadidő ruha meg a sportcipő.Értem a méltatlanságodat!Ez van sajnos.
2012. okt. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Egy ötéves lányka anyukája vagyok,de elvből nem vagyok hajlandó venni neki semmilyen Disney-s szarságot. Nálam a csingiling joghurt tette be a kaput.Minőségi holmikat veszek neki,de nem tömegcuccot. Nagyon szeretem a Decatlon-os 3500 ft-os együttest is...
2012. okt. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Érdekes amit írsz,nekem a Disney-s ruhák kifejezetten középszerű,gagyi cuccok.Én is márkás ruhákban járatom a kisfiamat,de én használtan veszem az internetről.így olcsóbban kijövök,mintha újonan megvenném pl a Brendonba vagy a Tescoba.Mindenki rácsodálkozik a szereléseire,hogy milyen különlegesek,sehol nem láttak még ilyet,és elcsodálkoznak mikor mondom hogy turis,vagy használt internetes ruha...
2012. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Én vettem már turiban vadiúj Thomasos és Verdás pólót is, de külön nem vadászok rá. A kisfiamnak meg azért volt Adidas melegítője (1 db) és Nike edzőcipője, mert örökölte unokatesótól, akinek megvették ugyan, de kb. úgy nézett ki, mintha sosem hordta volna egyiket sem. Nekünk amúgy bejöttek ezek a márkák: Nike, Adidas, nekem is vannak ilyen cuccaim, nagyon jó minőségűek és tartósak, de a gyereknek pár hónapra szerintem nem érdemes venni, úgyis olyan gyorsan kinövi, hogy addigra el sem tudja hordani. Szoknya szerintem addig nem praktikus, amíg nem jár a baba, mert térden mászva, kúszva a szoknya inkább zavaró lehet a mozgásban. Persze ez csak az én véleményem, 2 lányom van, mióta járnak, szoktak szoknyát és ruhát is hordani harisnyával, szeretik.
2012. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Na engem meg megszóltak, mert LIDL-ben vettem nagyon jó minőségű gumicsizmát. egyik anyuka képembe vágta: "hogy én azért csak megveszem neki a thomasos gumicsizmát". hát én lehidaltam. B@ssssszuuuussss!!!! Örülök, hogy az 5 éves fiamat nem vezeti meg egyelőre még a sok divat, erre épp egy idióta anyuka szól be!!! Örülök, hogy nem az a lényeg a gyerekemnek, hogy mesehős legyen rajta. Tényleg fajun csizmácska, vastag talp, szerintem jó minőség, erre megkapom. Pont szülőtől!!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Én kifejezetten kerülöm a mesefigurás holmikat mindenben; ruha, ágynemű stb. A játékok is semlegesek, egyszerű maci nyuszi, nem pedig micimaci meg mikiegér meg a többi... Remélem az én gyerekem nem is fogja tudni, hogy mik ezek! A rugikat pedig nagyon díjazom, kényelmes a babának és a mamának, felesleges és idegesítő a kisbabákon a "felnőttes" ruha, állandóan csak felgyűrődik, senkinek nem jó!
2012. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
*fajin
2012. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%
én is elvből nem veszek,mert nem akarom minden nap az egész lakásban ezeket látni, csak azt engedem be és veszem meg, amit el is viselek rajta, a tárgyai között, a szobája falán.Minőségben pedig amit tényleg minőséginek és nem azt, amit menőnek tartok. Marketinges vagyok, abszolút nincs rám hatással a mesemintás joghurt, a mesemintás vödör 1000Ft-tal drágábban vagy ilyen füzetborító és egyelőre a pénztárca nálam van. Sőt én a "legyen az egész gyerek rózsaszín" szlogentől is rosszul vagyok, ezek mennyiségét is limitálom a gyereken, nagy mennyiségben nekem ízléstelen. DE nem vagyunk egyformák, nyilván azért van ennyi a boltok polcain mert van rá kereslet.
2012. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Félreértés ne essék: nem úgy értettem, hogy "márpedig azért sem adok márkás holmit a gyerekemre"!Azokra a szülőkre gondolok,akik csak és kizárólag azért adnak márkás és mesefigurás holmikat a gyerkőcre,mert olyan és mert vigyorog valami minta az elején.Az összes többi szempont eltörpül mellette.

Nekünk pl. nagyon sok Next-es,H&M-es dolgunk van és nem azért,mert az a "trendi" (igazából meg se mondja róla senki sem,mert nem ORDÍT az elején a márka logó),hanem mert aranyos,egyedi és jó minőségűek a termékek.Sokszor mi sem vesszük meg újonnan,mert nagyon drága;viszont ezeknél pont az a jó, hogy 2-3 gyereket is simán kiszolgálnak úgy,hogy senki nem mondaná meg róla hogy használt.

Valahogy nekem olyan idegen és személytelen,mikor egy kisgyermeket nem győzök "megkeresni" a sok (legtöbbször idióta) mesehős között. :(

Mindemellett meglep,hogy ilyen sokan vagyunk, akik a másik oldalon állunk (ha szabad így fogalmaznom)! :) Ezek szerint nem vagyok egyedül a Földön! :)

2012. okt. 1. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!