Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székrekedésre őszibaracklé?

Székrekedésre őszibaracklé?

Figyelt kérdés
Az a gond,hogy most lesz 3 hónapos a kislányom és nagyon erőlködik nap mint nap,már rossz nézni a szenvedését.Csak szélcsővel van kakija.Nagy baj lenne ha minden nap kapna egy kiskanál őszilevet?Talán jobb megoldás lenne mint a Laevolac szirup.Ti mit tanácsoltok?Tudom hogy még pici hozzá...
2012. okt. 3. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem pici hozzá, nekünk a doktornő is javasolta, ha nem tudna kakilni a kicsi.

De mielőtt adnád, próbálj meg kamillateát adni (nagyon kevés cukorral főzd fel és gyenge főzetet készits), valószinű, ez is segit. A szirupot pedig tedd el, az nagyobb gyerekeknek jó, kicsi babánál még ne használd.

Még ami segithet: egy kis tornáztatás (főleg a keresztbe mozgások, pl. térdét a könyökéhez próbálod vinni, persze nem kell megszakadni a gyereknek:) illetve egy picit erőteljesebb pocakmasszázs (köröket irsz a bal tenyereddel a köldöke köré illetve balról jobb irányba vizszintes vonalat "húzol",majd lekanyaritod a lába felé, többször ismételve). Ezek még bejöhetned, próbáld ki.

2012. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még valami. Ha szoptatsz, Te is ehetnél őszibarackot illetve szilvát.
2012. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szoptatod, vond ki a saját étrendedből az összes tejterméket (először elég két-három napra), és nézd meg mi történik.

Ha tápszeres, váltsatok valami másra (dokival egyeztess)

2012. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem szoptatok és tejfehérje érzékeny a kis drágám,ráadásul bukós így sűrítenem kell a tápszerét!A kamillateát már próbáltam és sajnos nem segített,mivel hasfájós rendszeresen masszírozom a kis hasikáját is!:(

Szerintetek akkor nem lesz gond ha kipróbálom az őszilevet?

2012. okt. 3. 13:13
 5/5 anonim válasza:
én is megkóstoltattam vele (3 és fél hósan), első alkalommal keményebbet kakilt, de utána már nem. most én már hozzátáplálom, és ha kemény a széklete, őszibarackot kap meg meggyet együtt, és egyedül is tud vele kakilni. amikor nagyon szenvedett én még glicerines kúppal segítettem neki, egy nagyon kis darabot vágtam le hosszában belőle.
2012. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!