Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért tiszta...

Szerintetek miért tiszta káosz a nappali alvása?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos. Kb. 2 hónappal ezelőttig minden szuperül ment: délelőtt aludt kb. fél órát, 1 óra körül 1,5-2 órát, és utána még fürdés előtt egy fél órát.

Viszont két hónapja teljesen kiszámíthatatlanul alszik napközben. Van, hogy csak kétszer alszik, akkor délelőtt is 1 órát, délután is kb. 1,5 órát. Viszont az esetek többségében össze-vissza meg-megszunnyad (persze kegyetlen hiszti után) fél órákra. Ezt naponta akár 4-5-ször is. Nekem nem is lenne bajom a fél óra alvásokkal, csak így minden ébredés után 2 órával megy a hiszti, mert már fáradt, az estéről nem is beszélve, amikor már alig tudok vele mit kezdeni. Ha megébred fél óra után, nem tudom visszaaltatni, mert Ő akkor per pillanat teljesen ki van pihenve és pörög ezerrel, de ez sajnos csak max. 2 óra hosszat tart.

Tutira nem fáj semmilye, és nem értem, mert semmit se csinálunk másként a káoszos napokon sem, mint a normálisakon.

Szerintetek mit kellene tennem, hogy legalább egy normális alvása legyen (értek ezalatt legalább 1,5 órát) délután? Az a baj, hogy ez így senkinek nem jó. Nem tudunk sehova se menni, semmit nem tudunk tervezni, és ő is a nap felét végighisztizi, mert fáradt.

Előre is köszönöm!


2012. okt. 3. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Mászik már a babád? Csak azért kérdezem, mert az én fiam akkor csinálta ezt amikor, egy hét alatt felült és elkezdett mászni is. Annyira bepörgött attól, hogy el tud mindenhova jutni, hogy nem akart aludni. Illetve a másik gond az lehet, hogy 3 alvás sok volt már neki, de valahogy nem tudja kialakítani az új alvási ritmust. Azt írtad, hogy "vab hogy csak kétszer alszik, akkor délelőtt is 1 órát, délután is kb. 1,5 órát", gondolom ez ideális lenne neked is. Próbáld megfigyelni, hogy ha ilyen as napotok, akkor mettől meddig alszik ilyenkor, és következő nap is ebben az időpontban próbáld lerakni. Ha hamarabb álmosnak tűnik akkor is próbáld kihúzni az időt, hogy mindig ugyanakkor aludjon, nálunk ez többé-kevésbé bevált.
2012. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy mi ekkor vezettük be azt, hogy szinte teljesen besötétítek, és így könnyebben lenyugszik. Első voltam.
2012. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsod. Mindenképpen megpróbálom kihúzni, hogy csak kettőt aludjon, hátha akkor javul a helyzet.

Amúgy 3 hete mászik, ül, és most kezdett felállni is.

2012. okt. 3. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!