Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet babapiskótát...

Mikortól lehet babapiskótát adni a picinek? 5 hónaposak vagyunk már lehet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Az olyan cukros hogy én nem adnék neki...később sem..egyenlőre még a folyékonyabb dolgokat kell bevezetni nem tudom hoyg már elkezdted-e gyümölcs zöldég stb.
2012. okt. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
adj inkább almát, azt már simán lehet
2012. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, te is 5 hónapos vagy?

Gratulálok anyukádnak, ha máris megtanított írni...


Amúgy én nem adnék babapiskótát legalább 2 éves koráig, mivel abban is van cukor.

2012. okt. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
17%

3.válaszolónak is gratulálni lehet, te biztosan az a tipikus okoskodó és mindenkit kijavító tipus vagy, mellesleg nem egy szerethető fajta...


kérdező: sztem néha adhatsz már neki, ugysem eszi meg sztem mindent, csak elmaszatolja:)

2012. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kapott már hozzátáplálást? Miket? Gluténnal, tojással, tejjel hogy álltok?

Nagyon sok babapiskótában sajnos ezek benne vannak, ráadásul rettentő cukrosak, és szerencse ha nincs bennük tartósjtó, állományjavító és egyéb finomságok:(.

Ha már bevezetted a glutlnt, és mindenképp valami majszolnivalót keresel, akkor én azt javaslom, hogy keress tej- és tojásmentes, gyümölccsel édesített házi babakeksz receptet, sokkal jobb egy 5 hónaposnak:).

2012. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ez vicces, hogy mindenki a CUKOR miatt nem adna babapiskótát. Pedig nem azért nem lehet, hanem a tojás miatt! Babapiskótát csak akkor lehet, ha már eszi a tojást: 10-12 hónaposan.

A legjobb a sima háztartási keksz. Abban "semmi" nincs. Még a babakeksz se való igazán babáknak (abban is van asszem tej). Mindegy a háziorvos is a háztartási kekszet ajánlja. Lehet kapni darálva is, én olyat vettem és a gyümölcs pürébe belekevertem egy kis kanálnyit. Így kap glutént, sűríti egy kicsit a papit és nem lesz olyan savas... Később meg odaadhatod egészben, hogy rágcsáljon.

2012. okt. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A hozzátáplálást elkezdtem 2 hete úgy eszünk reggel tápszer, tízórai gyümölcs (általában alma) ebéd sütőtök püré vagy sütőtök alma püré uzsi gyümi vacsi tápszer és ha felkel éjszaka tápszer!! Nagyon mást nem mertem neki még adni!!
2012. okt. 4. 21:03
 8/12 A kérdező kommentje:
Ja és a harmadik válaszolónak nincs mit mondanom sokszor van ilyen de nem foglalkozom vele!!!! NAGYON KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A VÁLASZOKAT!!!!!! :-)
2012. okt. 4. 21:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 és fél hónapos, de én még nem adtam neki, bár vettem egy dobozzal. Értelme úgy lenne ha egészben megkaphatná, de még csak két foga van és elég mohó így én félek odaadni, nehogy letörjön egy nagyobb darab és gond legyen. Ledarálni szerintem meg jobb a keksz! Én 4 hónapos korától adok neki a gyümijébe, főleg ha almát kap. Cukrot nem tudom miért nem ehet egy baba? Én sem szívesen enném meg az ételt cukor és só nélkül. Persze mindent módjával..
2012. okt. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a védőnő a cukor telíti a gyomrát és a cukorbetegség is könnyebben kialakulhat!!
2012. okt. 4. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!