Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukorbetegség megállapítása...

Cukorbetegség megállapítása babáknál vérből vagy vizeletből történik és konkrétan milyen orvos végzi, és csak egyszer kell megnézni?

Figyelt kérdés

17 hós kislányom lehet, hogy cukorbeteg :-( egyszer már írtam ki kérdést, akkor kicsit acetonos volt a lehelete, és a doktornő akkor megszúrta az ujját és megállapította, hogy teljesen normális az eredmény. De én úgy hallottam, hogy nem elég egyszer megnézni, mert attól hogy van egy normális eredmény attól még lehet baj. Egyébként ez pár hónapja volt, azóta most három hete hasmenés, fogyás, sok pisi és sok ivás jelentkezett mint tünet. Ezek mind a cukorbetegségre utalnak. Nagyon ideges vagyok. Éjszaka pelust is kell cserélni , úgy átpisili már két napja, pedig erre régen volt már példa.

Hétfőn megyünk az orvoshoz, de hátha addig is tud valaki segíteni.


2012. okt. 4. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Vért vesznek, reggel, éhgyomorra.
2012. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
41%

Ha akkor cukorbeteg lett volna, akkor magas lett volna az értéke!!! Amihez több vérvétel kell, az a csökkent glükóz tolerancia, az pedig nem ebben a korban jellemző. Acetonos lehelet lehet attól is, hogy nem ivott eleget, ha a cukorbetegség miatt az, akkor a doktornő bőven 10 feletti cukrot mért volna! Hasmenés miatt lehet kiszáradás, emiatt bővebb folyadékfogyasztás is, nem kell rögtön cukorbetegségre gondolni. Egyébként ha méretsz neki megint egy cukrot bárhol, akkor rögtön kiderül minden.

Egyetlen vérvételből kiderül, ne aggódj!

2012. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) remélem hétfőn megnyugodhatunk ...
2012. okt. 4. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!