Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, rugdalózót adtok még...

Anyukák, rugdalózót adtok még babátokra?

Figyelt kérdés

Nekem 7 hetes a babám és rugdalózót használok neki. Azért kérdezem ezt,mert olyan sok picit látok kis nadrágban és pulcsiban vagy valamilyen fölsőben. Lehet,csak nekem furcsa ez,de nekem valahogy rugiban baba egy baba. A nadrág-pulcsi verzió már a nagyobbakra való, nem? Számomra ez olyan furcsa...Vagy ezt én gondolom csak így? Elmaradott lennék a mai világban??! Ki hogy van ezzel?

Köszönöm, egy anyuka.



2012. okt. 4. 13:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy elmaradott. A fiam 6 hós koráig kizárólag rugiban volt, utána néha adtam rá nacit pulcsival.

Piciknek ez a legkényelmesebb szerintem.

Ha elkezd kúszni, mászni már indokolt lehet a nadrág.

2012. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy vagány valóban de én se szerettem . egy perc és a nyakában volt minden .ha nem túl pocis a baba akkor nem fog rámenni a korának megfelelő méretü naci mert lóg rajta így az le , a felső meg fel fog csúszni . nem praktikus de sokak számára nem a praktikum a lényeg ezt elfogadom .


egy -egy alkalomra jó dolog ha csinosabb a baba is mint a hétköznapokon de a mindennapokban nem használtam sose pedig két gyerekem van.

2012. okt. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én egész pici korában rugit adtam csak rá. Aztán ahogy mozgolódott, kúszott-mászott, akkor a lábfejes nadrágot, vagy harisnyát bodyval részesítettem előnyben. Miután elkezdett járni, a lábfejes nacik elmaradtak, de a poló és body közül még mindig a bodyt választom. Valószínűleg azt akkor hagyom majd el, ha szobatiszta lesz.

A divat nem érdekel, azt tudom, hogy egyszerűen így kényelmes neki. Föl lehet öltöztetni egy hónapos gyereket is pl. öltönybe, csak eszméletlen idétlennek tartom ahogy szétcsúszkál szegényen. Szóval 7 hetesen a legjobb neki a rugi

2012. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is főleg a rugdalózót használtam a fiamnak, főleg még ilyen pici korában, mint a tiéd. Sokkal kényelmesebb volt neki is és nekem is úgy tartani őt, hogy ne legyen mindjárt minden a nyakában.

Most másfél éves múlt, de még mindig van két rugdalózója, azokat itthonra használjuk "otthonkának", ebben sokkal kényelmesebben játszik, nem kell igazgatnom rajta, mert nincs ki belőle a dereka!

2012. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is sokat használtam, sőt, most is használom. 1 éves.
2012. okt. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen kicsinek bőven rugit adtam rá. Neki kényelmes volt, nekem praktikus. Ha "elmenős" ruha kellett, akkor body és puha kantáros nadrág (nem farmer, hanem pamut), az is remekül takarta a derekát, nem csúszott fel-le.

Amikor jött a kúszós időszak, akkor body+talpas nadrág, mivel már nyár volt, ha hűvösebb lett, ezt a verziót kapta.

A mászós időszakban kezdtem csak el melegítőnadrágot, pamut nadrágot ráadni, mert akkor a rugi már nem volt praktikus. Alváshoz még most is azt adom rá, pedig már másfél éves.

2012. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen én is szinte kizárólag rugdalózót adtam rá. Esetleg napozót harisnyával. Kaptunk sok szép nadrágot/felsőt, de nem használtuk nagyon őket. Idétlen volt, hogy a nyakába csúszott a pulcsi. Inkább vettem pár db nagyon szép rugdalózót. A body pedig egy alap dolog, csúcs ruhadarab. Nagyon szerettem, és szeretem a mai napig.

1 éves múlt nem régen, mostmár inkább nadrág és pulóver + body van rajta, de aludni mindig rugdalózóban+bodyban alszik. Így sosincs kint a dereka.

2012. okt. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én is body+rugit szeretek adni rá amíg nem kezd el mászni. de pl.a fiam napi 3-4 ruhát is képes összepisilni-kakilni, így ha elfogynak a rugik, akkor body fölé kis gatyát, pulcsit adok (abból kaptunk egy csomót, én sem értem, miért pont gatyát).


meg szerintem sokkal jobb a rugi, mert nem nyomja a pocakját, meg nem csúszik föla hátán.

2012. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy az. Ilyen pici babának szerintem egyértelmű a rugi. Én azért is óckodtam a kétrészestől, mert a nadrágja még szorírhatja is a hasánál. 5 hónapos koráig abba volt, utána jött a nyár. Tavaszig simán lehet rugiba, vagy amíg el nem kezd kúszni, mászni.

Most 8 hónapos a babám és alváshoz hord rugit már csak.

2012. okt. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is sokáig csak rugit, bodyt adtam a kislányomra. Egyáltalán nem vagy maradi, nekem az a fura ha valaki mini felnőttnek öltöztet egy kisbabát. Az én lányom 17 hós, amióta felállt azóta nem célszerű a rugdalózót ráadni hiszen nem tud benne rendesen mozogni (legalábbis a lábfejesben). Úgyhogy ráérsz még elhagyni a rugit, de később is lehet használni éjszakára.
2012. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!