Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsünk neki legyőzni...

Hogyan segítsünk neki legyőzni a félelmét?

Figyelt kérdés

Kislányom 16 hónapos és még nem megy önállóan. 12 hónapos kora óta vezetgetve van, mert állandóan menni akart és az apukája meg a tesója vezetgette.Nálam nem is próbálkozott. Most ott tartunk, hogy bottal vezetjük, hogy majd elengedjük a botot és akor megy egyedül. Tud egyedül menni, de annyira fél, ha elengedjük a botot, akkor megáll és nagy ordítással leguggol.Tegnap és 3 nappal ezelőtt amikor elengedtük a botot, akkor ment 5-6 lépést, de azt is ordítva és annyira félt, hogy inkább leült.

tudna menni, de nagyon fél. Hogyan segítsünk neki legyőzni a félelmét?



2012. okt. 4. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érzi, mennyire erőltetitek, és ez alakít ki benne gátakat.

Előbb-utóbb fog találni valami csábító célt, amit csak úgy tud elérni, ha elindul, mert nincs kapaszkodó.


Ne vezessétek, hanem hívjátok. Kitárjátok a karotokat, és egy lépésről bele lehet vetődni. Nagy puszi, nagy örülés. Aztán két lépésről lehet elérni, nem elég beleugrani, aztán (ha kell, hetekkel később) több lépés.

Megtanulta, ha elesik, akkor az fáj, és nem akar elesni. Ha rájön, hogy tud már totyogni esés nélkül, mire észbe kaptok szaladni fog. :) Csak győzd utolérni.


Ahogy írtad: nem a fejlődése maradt el, mert tud ő...és akar is. Csak megtanulta, hogy elesni fáj. :)

Legyetek minél nyugodtabbak, esetleg inkább kicsit közömbösek, és nem kell ekkora cirkuszt csinálni. Akkor van előadás, ha van közönség. :)

Bármibe lefogadom, hogy úgy fog elindulni, hogy ti nem is vagytok a közelben, nincs aki aggódjon, ő meg el akar venni valamit. :D

2012. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hú mi még nem tartunk a járásnál :) még kicsi a kifiam, de én valami másra terelném a "vigyázó" eszközt. A kislányod ragaszkodik a bothoz én ezt cserélném le másra pl egy plüss álatra, játszanék vele és mutatnám, hogy" az a baba is jár nézd csak, sétáljatok együtt" valahogy bevonnék egy babát és játszanánk, pl menjünk együtt közértbe és jön a baba is, így tenném első körben, így látható lenne, hogy tud járni, csak nem könnyű az első pár lépés.
2012. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

de sajnos a babakocsiban nem akar megmaradni, de nyáron nem számított, mert a perkban mászhatott, meleg volt. De most hideg van. mit csináljak ha nem akar megmaradni a babakocsiban hogy sétálni akar, akkor ha kiveszem mit tegyek?

2012. okt. 4. 13:56
 4/9 A kérdező kommentje:

A kezünket cseréltük botra, mert azt gondoltuk, hogy a botot könnyebb elengedni úgy hogy nem érzi meg.

De ez a plüss dolog jó ötlet.

2012. okt. 4. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is 16 hósan indult el önállóan, pedig 9 hós korában kezdett bútorokba kapaszkodva járni. Ő még kézenfogva sem volt sosem hajlandó, úgyhogy ősszel, koratélen is négykézlábalt a játszótéren... Az áttörést végül egy bicikli jelentette, ami annyira tetszett neki, hogy nem vette észre, ha tolta, elengedte, tolta.

Egyébként a gyógytornász ismerőseim mind azt mondták, örüljek ha sokáig négykézlábal, annál erősebbek lesznek a hátizmai.

Szerintem legyetek türelemmel és közös megegyezéssel ne adjatok semmi lustító :) mankót neki, csinálja csak saját erőből, bátorságból, kiváncsiságból - egyszercsak menni fog.

2012. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen értem, hogy ne adjak neki semmit, de az itthon kivitelezhető, de a parkban akkor mit csináljon? Ki akar szállni. Akkor mit csináljak vele ha ki akar jönni a babakocsiból? Nem engedhetem a földön mászni ilyen időben . . .
2012. okt. 4. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk ilyen EUs gumilapos játszóterek vannak, tavaly november elején még (persze akkor már valami anorákszerűségben) még mászott rajtuk. Mondjuk próbáltam általában felrakni legalább valami kisházba, de végülis sosem fázott meg. Esős időben meg jártunk zárt játszóhelyekre (babás barátokkal egymás látogatása, játszóház, sóbarlang és tsa.) Esetleg adhatsz rá a játszótérre egy plusz nadrágot, amit babakocsiba tevés előtt lekapsz róla. De tudom, hogy nehéz dió kibekkelni.
2012. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Pénteken írtam ki a kérdést, és szpmbaton délután 5-kor elindult a kislányom. azóta meg sem áll :-)

Igaz, hogy csak a szabadben megy, lakásban ne,. Ha feljövünk akkor a bejárati ajtóban már leül és úgy mászik be :-D

2012. okt. 8. 10:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok! :)


Épp akartam írni, hogy én a kisfiamnak egy papírzsepit adtam a kezébe, azzal rohangált napokig.

2012. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!