Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kevés pelust használunk?

Tényleg kevés pelust használunk?

Figyelt kérdés

1 hónapos a lányom, kizárólag anyatejes.


3850 gr-mal született, 4010-zel jöttük haza, most egy hónaposan 4990 gr volt:):)

Kaki van minden pelusban, de nem olyan förtelmes mennyiség,mint itt ovlasgatom, hogy háta közepéig tiszta kaki lett a gyerek.

8kor szopizik, akkor peluscsere,majd délben, amikor legközelebb kel és eszik, majd fél4körül és este fürdés előtt, éjszaka nagyon ritkán kakil, inkább reggel ébredsékor intézi el. Így éjszaka nem teszem tisztába.

Ez akkor is max 5 db.

Olvasgattamh,ogy van aki 10-12 pelenkát elhasznál?? Most ébresszem fel?? mert pelsucsere van? Vagy ez így normális?? Nincs kipálva a kisfeneke, gyönyörű tiszta, nem piros


2012. okt. 4. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen normális a pelenkafogyásod! Mi is 4-5 db.-ot használunk el egy nap! A 10-12 az embertelen mennyiség! Minden pisi után cserélik??
2012. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell felébreszteni egyáltalán, max ha nyakig kakis, én akkor felkeltettem, peluscsere és aludt tovább. Ha pisis volt a pelusa egy kicsit, nem cseréltem minden kaja előtt, teljesen jól magába szívja a pelus. Egyáltalán nincs rá előírás, hogy mennyi pelust kell elhasználni, mert minden baba más és más. A tied eszerint jól hasznosítja a tejcsit, felhasználja és nem sok a végtermék. Örülj neki, gazdaságos babád van.

Az enyém többet használt az elején, de csak azért mert a kisasszony nem egyben nyomta ki a kakiját, hanem kicsit berotyizott, üvöltött, mert nem szerett benne lenni (iagaza is volt, én sem szeretnék kakik pelusban feküdni), aztán amikor tisztát kapott, kinyomta a másik adagot pár perc múlva. :D

2012. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én lányom is hasonló paraméterekkel volt.

3830 gr-mal született, 5 hetesen pont 5 kiló volt. Kizárólag anyatejes volt, saját magától elég volt neki 24 órán belül 6-7 szopi (az első hónapban). Pelus is elég volt 5 maximum 6, éjszaka nem is kellett pelenkázni.

Vannak ilyen babák és vannak "pelus-pazarló" babák :)

2012. okt. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3 hós a kisfiam, anyatejes, ha nincs kaki 2 pelus/nap, ha kaki után cserélem, akkor 3/nap
2012. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
8 és fél hós babámnak kb.4 pelus megy el naponta. Első hetekben, hónapokban volt hogy elment 10 pelus is, mert minden evésnél volt kaka, 3 óránként evett, vagy akár előbb is. Volt olyan, hogy amint megkapta a tiszta pelust, már teli is kakilta, sőt volt, hogy akkor kakálta le mikor épp adtam rá. Előző válasznál olvastam, hogy napi 2 megy el, ha nincs kaka. Nos szerintem ennél ezért többet kell cserélni, még akkor is ha nincs kaka, higéniai okokból, nehogy vmi fertőzést kapjon a baba. Nem kötekedésből írom, de hátha ezt nem tudja a kedves anyuka. Na meg valljuk be, ha iszik rendesen a baba, akkor is kevés a kettő, na mindegy.
2012. okt. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi is 5-6-ot cserélünk.Bőven jó,szerintem.
2012. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az 5-6 pelus normális egy picibabánál .
2012. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam az első 4 hónapban napi 4-5 kakit produkált, így mi legalább 8-10 pelust használtunk egy nap. Ráadásul én a régi moshatót használtam.
2012. okt. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
a pelus mennyisége szerintem normális, de nem időpontokként kéne tisztába tenni hanem kaki után, nagyon csúnyán kicsípheti a fenekét és gombát is kaphat attól, hogy kakiban pácolódik órákig
2012. okt. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó szerintem valamit félreértett, mert szerintem senki nem írta, hogy nem cseréli ki ha kakás a pelus. Amúgy teljesen normális a pelusmennyiség amit használtok. Nekünk is 4-5 db fogy. Napi kettő az tényleg túlzás.
2012. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!