Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülj a nyugdíjadért! Mit...

Szülj a nyugdíjadért! Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 4. 16:58
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
De akkor a pasik is!
2012. okt. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
76%
xD
2012. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
6%
nekem tetszik. Hacsak nem egészségügyi oka volt arra vkinek, h nincs gyereke, hát bizony jogos a dolog. Hisz akinek nincs gyereke, v csak 1, pedig képes lenne többre, az nyilván tud félretenni, meg végülis miért "mások szaporulata" tartson el minket majd?
2012. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

"akinek nincs gyereke, v csak 1, pedig képes lenne többre, az nyilván tud félretenni"


És aki nem képes, mert nem tudja eltartani őket?

És mi az, hogy nyilván tud félretenni? Ezek a botosék, vagy kik, mit gondolnak, most miért nem vállalnak több gyereket a családok? Mert nincs kedvük?!

2012. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Én még nem tudtam dönteni én mind két oldal reakciójába látok igazságot. Egyfelől igaz amit az utolsó írt de erre ha azt mondja, hogy egy több gyerekes anyuka otthon van 5-6 vagy még több évig addig ő azt az időt is "munkával" adófizetéssel töltötte.
2012. okt. 4. 17:10
 6/29 Jégtánc ***** válasza:
100%
Szóval ennyire szabad országban élünk,szülj,vagy egyébként szar lesz később neked.Ezt nevezem.
2012. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíj nem azért jár(-t eddig), mert szaporodtunk, hanem mert dolgoztunk és fizettük a járulékot. Aki nem vállal gyereket, akkor nem is kell járulékot fizetnie? Vagy visszautalják neki? Vagy átnevezik valami új adónak?


Értem én a logikát, hogy így ösztönöznének új adófizetők nemzésére, de ezt én nem ösztönzésnek, hanem zsarolásnak hívom.

2012. okt. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy új Ratkó korszakot látok kibontakozni, csakhogy most nem támogat a nagy vörös tesvér, és nagyon vissza fog ez még ütni. Sokan leszünk, ez tény. Ahogy Indiában is sokan vannak.
2012. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval VICC!!! Többel pedig, 7-esnek igaza van.

Azért ez nem ilyen fekete-fehér. Annyi oka lehet annak hogy valaki nem szül gyereket, nem csak az egészségügyi vagy kedv kérdés. És igen, ha valaki azért nem szül mert karriert épít, annak de jó gyűjtögeti a pénzét és gazdag, de ki fog vele törődni amikor idős lesz...? Lehet lesz pénze, de a szeretet nem kapja meg, de nyugdíjat se kapjon, mivel nem szült - és ha csak szimplán sosem találta meg élete párját (mint pl nővérem is szenved, lassan 34 éves, de még mindig szingli, pedig okos értelmes humoros lány, és csinos is - nem viccből van egyedül, valahogy nincs szerencséje - de akkor emiatt büntessük már azzal is hogy nem kap nyugdíjat.). Nem azért szülök gyereket hogy nyugdíjat, vagy több pénzt kapjak szociális alapon - hanem mert vágyom a családra, a gyerekek szeretetére. Az egész egy vicc, de ebben az országban nem csodálkozom semmin.

2012. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
17:06-os. Te jól vagy?? Mi az, hogy akinek nincs gyereke, vagy CSAK 1 van??? Egy gyerek nem gyerek?? Azt is le kell tartani, fel kell nevelni. Tudod hányan vannak ebben az országban, akiknek az is nehézség, és NEM TUDNAK mellette félretenni, mert sz..ért-h...ért dolgoznak napi 10-12 órákat??!! Te nem ebben az országban élsz úgy tűnik... És a nyugdíjat azért kapjuk, mert végigdolgoztuk az életünket, nem azért hány gyereket szültünk-egyelőre... Nekem nincs rossz állásom, de nem tudok még egy gyereket úgy bevállalni, hogy annak mindent megadjak, tisztességesen felneveljek, ha belegebedek sem!
2012. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!