Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a babám az...

Hogyan szoktassam a babám az önálló alvásra?

Figyelt kérdés
Régebben egyedül is el aludt. Most 6 hónapos, amióta megfordul nem alszik egyedül, csak ölben. Ha leteszem rögtön hasra fordul, de vissza nem, hason pedig nem alszik el. Ezért ölben altatom, de szeretném vissza szokatni. Van megoldás? Ha ott vagyok mellette és simogatom, nem jó, igényli a ringatást.
2012. okt. 5. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokmindent kirpóbáltam:) Nálunk is akkor kezdőttek a gondok, amikor forogni tudott, mindig felébredt és egyből fel is ült. Én próbálkoztam hintaszékkel, lábon ringatással, ölben csak úgy simán de semmi nem tetszett. Már egy éves múlt, sajnos még mindig ringatom :( 10kg, nem könnyű, ne ess ugyanebbe a hibába!!! De megoldást sajnos nem tudok nyűjtani.
2012. okt. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam is több, mint 7 kiló. Rendesen izmosodik a karom, meg a vállam. Nem kell konditerembe járnom:))). És ez napi 3-szor. Én szeretem babusgatni, de szerintem ez nem jó így. Hátha most neked is nyújtanak megoldást.
2012. okt. 5. 10:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Hintaszék, gimnasztikai labda(az a nagy, nem tudom, pontisan, hogy hívják), ezek ugyan nem a kézben altatás problémáját(?) oldják meg, hanem könnyebbé teszik azt, de hátha jó ötlet:).

Egyébként pedig: ha számotokra a karizom- problémán kvül nem gond ez a fajta altatás, szerintem ne akarjatok változtatni:). Egy kisgyerek 2- 3 éves korára jut el agyi- idegrendszeri fejlődésében odáig, hogy az elalváshoz szükséges ellazult állapotba tudjon kerülni(ami valljuk be, nem egyszerű folyamat, hiszen sokszor nekünk felnőtteknek is nehéz ellazulni), nem tesztek rosszat a ringatásos altatással, sőt, elősegítitek az ellazulás "tudományának" elsajátítását:).

2012. okt. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!