Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Próbáltam a bolti tejre való...

Próbáltam a bolti tejre való szoktatást fokozatosan, hasmenés lett a vége?

Figyelt kérdés
Hogyan tovább??? Első reggel tápszerhez adtam 30ml tejet, bolti zacskóst, a védőnő azt mondta a tehéntej erős lenne még, nem főztem fel. délre megvolt a második kaki, ami nem szokott, tudtam baj lesz, egy óra múlva nagy hasmenés. A babám egy éves múlt, ételben más kapott tejet, semmi gond nem volt. Ugya akkor nem áll fenn a tejallergia? Hogy adjam neki? Főzzel fel? Vagy egy időre hanyagoljam?
2012. okt. 5. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne zacskós tejet adj neki, hanem UHT dobozost. Ne a tápszerben,hanem magában. Először csak keveset, majd emelheted az adagot.
2012. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi az hogy keveset? 50ml és aztán a tápszert?
2012. okt. 5. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért erőlteted a tejet már? Nyugodtan lehet várni vele a 2. év végéig! A tej nagyon nehezen emészthető fehérje a babának, jobb, ha inkább tejitalt kap még. Egyedül csak az ára kedvezőbb a tejnek, más nem szól mellette.
2012. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én szoptattam a babámat, úgy csináltuk, hogy a reggeli szoptatás előtt kapott 50 ml előzőleg felforralt tejet (féltartósat!), utána szoptattam, amennyit kért. Ezt 2-3 napig csináltuk, utána emeltem a tej adagot 100 ml-re, azt is 2-3 napig, és így növeltük az adagot egészen addig amíg 260-at megivott, utána elhagytuk a reggeli szoptatást. Az estiről meg leválasztotta magát, 2-3 éjszaka egymás után nem kért a ciciből, és akkor este is kapott tehéntejet.

Én felforraltam egyszerre 1 l tejet, miután kihűlt visszaraktam a hűtőbe, és azt adtam neki. Kb. 2 éves kora után már nem is forraltam. Neki nem volt egyáltalán semmi baja tőle, de lehet hogy csak szerencsénk volt.

2012. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!